США разом з РФ та Китаєм обговорили укладення нової ядерної угоди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Попередній ракетний договір закінчив свою дію 2 серпня.

Президент США Дональд Трамп заявив, що розмовляв із президентом Росії Володимиром Путіним і з лідерами Китаю стосовно угоди про ядерну зброю, яка покликана замінити ДРСМД.

Слова американського лідера 3 серпня передає Bloomberg.

За словами президента США, нова угода заощадить країнам гроші на оборонні витрати.

"Скажу наступне: якщо ми зможемо укласти пакт з Росією, що передбачає скорочення і нею, і нами ядерної зброї - це було б чудово для світу. І я дійсно вірю в те, що це станеться. Ми обговорювали це", - заявив Трамп та додав, що до процесу також має долучитися Китай.

Нагадаємо, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань.

Договір РСМД втратив свою силу 2 серпня. НАТО неодноразово закликав Росію зберегти його, почавши дотримуватися його умови до цього часу, інакше у Брюсселі будуть розглядати шляхи зміцнення оборони проти загрози нових російських ракетних систем. Відновити дію договору може тільки президент.

Відео Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони. Тоді, як у Вашингтоні і у НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили - повністю підтримують американське рішення, і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М729 . Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.  

Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

Залиште свій коментар

Вибір редакції