США, Росія і Китай домовилися про санкції проти Ірану

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила про домовленість щодо резолюції Ради безпеки ООН щодо санкцій проти Ірану.

США, Росія і Китай досягли домовленості щодо нової резолюції РБ ООН по Ірану.

Про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон.

"Ми досягли угоди по резолюції по Ірану з Росією і Китаєм", - сказала держсекретар, виступаючи на слуханнях по ратифікації договору по СНО в сенаті американського конгресу.

У найближчі години проект буде представлений членам Ради Безпеки ООН.

Як повідомлялося, Іран погодився відправляти уран на збагачення до Туреччини. Угода про збагачення іранського урану в Туреччині була досягнута під час переговорів міністрів закордонних справ Ірану, Туреччини і Бразилії, які пройшли в іранській столиці.

Раніше шестеро країн-парламентерів з іранської ядерної проблеми пропонували Ірану вивозити низькозбагачений уран до Росії або Францію. В обмін на це Тегерану пропонувалося отримувати уран з рівнем збагачення у 20%. Як передбачалося, така схема поставок гарантує мирний характер іранської ядерної програми.

Офіційний Тегеран кілька разів відмовлявся від цієї пропозиції, а в лютому стало відомо, що завод у Натанзі, за особистим наказом президента, випустив першу партію дозбагаченого урану. Тоді ж Ахмадінежад зазначив, що потужності заводу дозволяють виробляти і збройовий уран з рівнем збагачення у 80%.

Водночас проте під час останньої конференції щодо непоширення ядерної зброї в Нью-Йорку Ахмадінежад заявив про готовність обговорити ідею обміну урану на дозбагачене паливо для ядерного реактора.

Читайте також:

Франція випустила з в'язниці вбивцю іранського прем'єра

Іран погодився збагачувати уран в Туреччині

Іран випробував уранові центрифуги третього покоління

Мєдвєдєв: проблему Ірану може вирішити президент Бразилії

ВідеоСША, Росія і Китай домовилися про санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: