США : Росія має поважати суверенітет Грузії

США не подобаються дії Росії відносно Грузії, тому вони закликають поважати суверенітет Грузії та відвести свої війська на позиції, які були встановлені до початку конфлікту влітку 2008.

США звернулися до Росії із закликом поважати суверенітет Грузії і відвести свої війська на позиції, які вони займали до серпня 2008 року. Про це заявив заступник Держсекретаря США Філіп Гордон.

"Ми не задоволені ситуацією, що склалася і повідомили про це президента РФ Дмитра Мєдвєдєва минулого тижня, коли він перебував у США", - сказав Гордон.

За його словами, Вашингтон закликає Москву "поважати суверенітет Грузії, дотримуватися угоди про припинення вогню і вивести свої війська на позиції, які вони займали до початку конфлікту".

Також Гордон повідомив, що Держсекретар США Хілларі Клінтон відправиться 1 липня в турне, в рамках якого відвідає Україну, Польщу, Азербайджан, Вірменію та Грузію. Зокрема, 5 липня в Тбілісі вона зустрінеться з грузинським президентом Михайлом Саакашвілі. За словами Гордона, сторони обговорять питання двостороннього стратегічного партнерства.

Як повідомлялося раніше, глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе, коментуючи слова президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про можливість поліпшення відносин між Москвою і Тбілісі,  заявив, що Москва "не терпить" самого статусу Грузії як незалежної держави і тому керівництву РФ ніколи не будуть подобатися президенти Грузії, хто б не обіймав цю посаду.

"У Росії є непереносимість фундаментальних принципів незалежності, свободи і територіальної цілісності Грузії. А в Грузії ніколи не буде такої влади, яка не захищала б ці принципи", - сказав Вашадзе.

Раніше президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що його країна повинна будувати відносини з Росією за прикладом Сінгапуру і Китаю.

Читайте також:

Тбілісі: Росії не подобається не Саакашвілі, а незалежність Грузії

Україна продавала Грузії зброю з дозволу Януковича

У Грузії заарештували фальшивих потомків царя Соломона II

У Грузії розпався альянс опозиціонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: