США: російські комплекси С-300 в Абхазії вже два роки

Зенітні ракетні комплекси С-300 були розгорнуті російськими військовими в Абхазії ще в 2008 році. У Тбілісі розглядають цей крок Москви як провокацію.

Зенітні ракетні комплекси С-300 були розгорнуті російськими військовими в Абхазії ще в 2008 році, одразу після закінчення конфлікту в Південній Осетії.

Про те, що С-300 в Абхазії не стали новиною, заявив представник Держдепартаменту США Філіп Кроулі. "Російські С-300 на території Абхазії розташовані протягом останніх двох років", - зазначив він.

За словами Кроулі, можливо, Росія і збільшила кількість систем протиповітряної оборони на території Абхазії, проте, за даними Держдепу, російські С-300 розташовані там вже "якийсь час".

Це побічно підтвердив і міністр оборони Абхазії Мераб Кішмарія, який заявив, що в питаннях повітряної безпеки російські і абхазькі військові співпрацюють "давно і тісно".

"Російські системи ППО розгорнуті в Абхазії не сьогодні. Така необхідність була викликана постійною загрозою з боку Грузії і через те, що досі між Абхазією і Грузією не підписано угоду про мир", - розповів Кішмарія.

На думку російських експертів, розміщення С-300 в регіоні має послужити для Грузії чинником, що стримуватиме нарощування повітряних сил. Крім того, комплекси С-300 в Абхазії можуть служити прикриттям для олімпійських об'єктів в Сочі - раніше найближча до столиці Олімпіади-2014 позиція ППО розташовувалася під Новоросійськом.

Про розміщення С-300 в Абхазії повідомив вдень 11 серпня головком ВПС генерал-полковник Олександр Зелін. За його словами, системи ППО, розміщені в Абхазії і Південній Осетії, будуть збивати будь-які літальні апарати, які вторгнуться в повітряний простір цих республік.

У Тбілісі розглядають цей крок Москви як провокацію. МЗС Грузії вже виступило з протестом. "Абсолютно незрозуміло, яку мету переслідує цей вкрай небезпечний і провокаційний крок з боку Росії, який створює загрозу не тільки Чорноморського регіону, але і в цілому безпеці в Європі", - йдеться у поширеній в середу ввечері заяві грузинського дипломатичного відомства.

В документі міститься заклик до світової спільноти "вжити рішучих заходів, щоб Росія припинила мілітаризацію окупованих грузинських територій".

Раніше у Євросоюзі і НАТО неодноразово підкреслювали, що російська військова присутність в Абхазії і Південній Осетії порушує територіальну цілісність Грузії і становить загрозу її безпеці.

Переважна більшість країн світу досі не визнали дві республіки суверенними державами; це зробили лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.

Грузія вважає Абхазію і Південну Осетію складовою частиною своєї території.

Читайте також:

Росія розмістила в Абхазії ракетні комплекси С-300

Грузія побачила в діях Мєдвєдєва радянський цинізм

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Абхазія та Південна Осетія доручили Росії охороняти свої кордони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: