США посилили санкції проти Ірану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Штати розиширили список країн, яким заборонили купувати іранську нафту.

Сполучені Штати Америки припинять дію усіх винятків, які дозволяли кільком країнам закуповувати іранську нафту, незважаючи на запроваджені проти Тегерана санкції минулого року.

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео, передає Укрінформ.

Держсекретар наголосив, що надалі змушуватимуть дотримуватися санкцій і контролюватимуть їх виконання.

“Оголошую, що ми більше не надаватимемо жодних винятків. Ми й надалі примушуватимемо до дотримання санкцій і слідкуватимемо за їх виконанням. Будь-яка держава або юридична особа, що має відносини з Іраном, повинна уважно оцінити свою діяльність, оскільки ризики будуть не вартими переваг”, - сказав Помпео.

Він також додав, що оновлений санкційний режим набере чинності 2 травня й матиме на меті звести експорт іранської нафти до нуля.

Як відомо, до переліку держав, яким дозволялося безкарно закуповувати іранську нафту, із минулого року належали: Китай, Греція, Індія, Італія, Японія, Південна Корея, Тайвань й Туреччина.

Нагадаємо, в листопаді 2018 року набрали чинності всі санкції США, які були скасовані раніше, після підписання Іранської ядерної угоди. На початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід із ядерної угоди з Іраном, укладеної в 2015 році разом з Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Також було оголошено про відновлення дії санкцій проти Тегерана, що, згідно з планом дій, знімалися в обмін на закриття ядерної програми.

Залиште свій коментар

Вибір редакції