США розпочали масштабну військову операцію в Афганістані

На півдні Афганістану американські морські піхотинці проводять найбільшу бойову операцію з часів В'єтнаму.

В провінції Гільменд на півдні Афганістану військові США розпочали масштабну операцію проти талібів. В ній задіяні близько чотирьох тисяч морських піхотинців, а також 650 афганських військовослужбовців.

Як повідомив бригадний генерал Ларі Ніколсон, ця операція відрізняється від усіх попередніх "істотно більшою кількістю військ" і швидкістю.

Військові командири на місці кажуть, що це найбільша операція морських піхотинців з часів війни у В'єтнамі.

Операція почалася рано вранці в четвер, 2 липня, коли американські підрозділи увійшли до долини річки Гільменд. Повітряну підтримку їм забезпечують вертольоти та літаки НАТО.

В перші години "контакту з ворогом" не було, але один морський піхотинець був легко поранений через вибух саморобного фугасу.

За даними західних інформагенств, перша стадія операції - 36 годин - проводитиметься досить агресивно.

Метою операції, за словами Ніколсона, є поліпшити стан безпеки напередодні президентських виборів 20 серпня з тим, щоб виборці могли реєструватися для голосування в тих районах, де цього ніколи раніше не було.

Генерал раніше наголошував, що "одним з найважливіших завдань є роз'яснення місцевим жителям, чому ми тут". На його думку, у військових "буде не так багато можливостей домогтися їх довіри".

Південні райони Афганістану вважаються оплотом талібів. Губернатор провінції Гільменд Гуляб Мангал сподівається, що ця операція буде ефективною.

"Сили безпеки побудують бази для забезпечення безпеки місцевих жителів з тим, щоб вони могли працювати в сприятливій обстановці і жити в мирі", - сказав він.

Станом на червень 2009 року сили НАТО в Афганістані складаються з 61 тисяч 130 людей з 42 країн, зокрема США, ЄС, Австралії, Йорданії та Нової Зеландії.

Серед них найчисленніший контингент становлять солдати США – 28 тисяч 850 солдатів.

Крім того, на сході Афганістану на кордоні з Пакистаном розміщуються додаткові війська, чисельністю більше 17 тисяч людей.

Читайте також:

Армійський собака проковтнув бомбу талібів і вижив

США більше не буде знищувати посіви опійного маку в Афганістані

Американські військові травили собаками афганських ув'язнених

Більше 100 мирних афганців загинули під американськими бомбами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: