США розробляють нову суперзброю

Джордж Буш оголосив про розробку в США зброї нового покоління для боротьби з тероризмом у будь-якій точці світу.

Джордж Буш заявив, що США інвестують зараз кошти в розробки по створенню зброї нового типу, включно з неядерним "високоточним озброєнням нового покоління з дальнім радіусом дії".

"По мірі того, як ми зменшуємо свій ядерний арсенал, ми інвестуємо в створення потенціалу вдосконалених звичних озброєнь," - сказав Буш у вівторок, виступаючи в Університеті національної оборони у Вашингтоні.

За словами президента, йдеться про нові безпілотні бойові літальні апарати й високоточну зброю дальнього радіусу дії, "які дозволяють нам завдати удару по супротивнику швидко, на великій відстані і без використання ядерної зброї".

"Ці системи забезпечують більше, ніж просто захист наших громадян - вони також підсилюють потенціал стримування," - сказав Буш.

Згідно з матеріалами відкритого американського друку, адміністрація Буша активно працює над створенням нової зброї, відомої як зброя "швидкого глобального удару" (Prompt Global Strike), для нанесення удару із застосуванням неядерних озброєнь у будь-якій точці світу протягом години.

У направленому в конгрес США бюджетному запиті Білого дому в рамках програми "швидкого глобального удару" включені асигнування для розробок по переоснащенню балістичних ракет морського базування "Трайдент-II" звичними (неядерними) боєголовками, а також для дослідницьких робіт по інших перспективних напрямах, включаючи нову гіперзвукову крилату ракету.

Ядерний вибух (Фото: hizone.info)
Адміністрація Буша стверджує, що нова зброя необхідна збройним силам США для боротьби з тероризмом у будь-якій точці світу
У середині вересня сенат США схвалив виділення на програми "швидкого глобального удару" 125 мільйонів доларів.

Крім того, в тексті законопроекту про оборонні витрати на 2008 рік міститься доручення Пентагону не пізніше 31 січня 2008 року представити в конгрес США докладну доповідь з викладом основних можливих технологічних рішень і очікуваних витрат за програмою "швидкого глобального удару".

Адміністрація Буша стверджує, що нова зброя необхідна збройним силам США для боротьби з тероризмом у будь-якій точці світу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: