США розсекретили план ядерного знищення Росії часів холодної війни. Інфографіка

Москва і Ленінград в цьому списку були першими.

Уряд США розсекретив складений в 1950-ті роки список цілей в комуністичному світі, за якими американські бомбардувальники і ракети повинні були завдати ядерних ударів.

Як пише The National Interest з посиланням на розсекречені архіви, якби холодна війна перетворилася на термоядерну, Сполучені Штати і Радянський Союз були б взаємно знищені.

Стратегічне авіаційне командування (САК) склало перелік з 1200 міст в радянському блоці, від Східної Німеччини до Китаю, а також встановило пріоритетні цілі для знищення. Москва і Ленінград в цьому списку були першими.

Загалом у список пріоритетів для нанесення ударів по авіабазах було включено приблизно 1100 аеродромів. Перше і друге місце посідали бази бомбардувальників Ту-16 в білоруському Бихові і Орші.

До списку також увійшли аеродроми в містах, які зараз перебувають на території України: Горохів, Стрий, Житомир, Прилуки, Миргород, Полтава, Мелітополь; Білорусі: Мінськ, Барановичі, Бобруйськ, Прибитки; Росії – Сольци, Починок, Спаськ-Дальній, Хороль, Воздвиженка.

План знищення Росії

Після знищення радянської авіації і в тому випадку, якщо ворог буде в змозі продовжувати війну, планувалося бомбити радянські промислові підприємства.

Другий список цілей складався з міських промислових районів, визначених для "систематичного знищення". До його складу увійшли понад 1200 міст у країнах радянського блоку, східної Німеччини та Китаю.

План САК передбачав методичне знищення міських і промислових центрів не тільки радянського блоку, а також знищення населення у всіх великих містах, включаючи Пекін, Східний Берлін і Варшаву, які були місцем великих радянських авіабаз.

Деякі об'єкти планували знищити за допомогою термоядерної зброї. Водневі бомби планувалося підривати не в повітрі, а на землі, для більшої потужності.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: