США розширили таємні операції - від Африки до країн колишнього СРСР

В Африці та Євразії США проявляють оновлену стратегію розвідувальних операцій, які проводяться, зокрема, з використанням безпілотних літальних апаратів та команд спецназу.

Чинна вашингтонська адміністрація на чолі з президентом Бараком Обамою істотно розширила масштаби таємних операцій, які США проводять в рамках глобальної кампанії боротьби з тероризмом.

"США значно збільшили кількість військових і розвідувальних операцій приблизно в дюжині країн, що простираються від пустель Північної Африки до гір Пакистану і колишніх радянських республік", - пише газета New York Times з посиланням на неназваних офіційних осіб.

За даними видання, спецоперації проводяться у тому числі з використанням безпілотних літальних апаратів та невеликих команд спецназу.

Коментуючи таку стратегію контртерористичних дій Вашингтона, газета наводить слова помічника президента США з питань боротьби з тероризмом Джона Бреннана, який нещодавно зауважив, що Вашингтон використовує "скальпель", а не "молоток".

Оновлену стратегію Штати проявляють на двох материках - в Африці і Євразії, пише NYT.

За даними журналістів, мова, зокрема, йде про підписане у вересні минулого року розпорядження, яке дало "зелене світло" на розширення обсягів збору розвідданих приблизно в 19 країнах.

Розпорядження було підписано тодішнім начальником Центрального командування збройних сил США генералом Девідом Петреусом. Глава центрального командування відповідає, зокрема, за Близький Схід і Північну Африку, а також Середню Азію.

Так, наказ Петреуса передбачав активізацію "місій зі збору розвідувальної інформації в Таджикистані", розширення схожих дій в Саудівській Аравії.

Інші країни на просторі колишнього СРСР в публікації не називаються.

Читайте також:

США отримали доступ до банківських даних європейців

Затверджено нового керівника національної розвідки США

Після "шпигунського скандалу" американці впевнені: шпигуни всюди

Зовнішня розвідка України вийшла у світові лідери серед спецслужб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: