США скасували заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних людей

Заборона інфікованим ВІЛ в'їжджати на територію США діяла 22 роки і нарешті її скасували.

4 січня, в США вступили в силу поправки, що дозволяють людям, інфікованим ВІЛ, в'їжджати на територію країни.

Заборона, введена на хвилі глобальної паніки 1980-х років, діяла 22 роки. Вона поставила США в один ряд з такими країнами, як Саудівська Аравія і Лівія, а також ще десять держав, які також заборонили ВІЛ-позитивним людям перетинати кордон.

У жовтні минулого року президент Барак Обама заявив, що заборона ґрунтувалася швидше на страху, ніж на фактах. За словами глави Білого дому, той закон не відповідає планам США стати провідною країною по боротьбі з хворобою, тому його необхідно відмінити.

Відзначимо, що в 2012 році в США пройде глобальний саміт по боротьбі з ВІЛ / СНІД.

Раніше заборона на в'їзд ВІЛ-позитивних людей розкритикував сенатор Джон Керрі. Він заявив, що "цьому закону немає виправдання, він таврує вельми специфічну хворобу" і відзначив, що "люди, хворі на пташиний грип і які є переносниками вірусів, і ті легше отримують візи, ніж люди, хворі на СНІД".

Як відомо, згідно з актом про імміграції та натуралізації США, отримання віз усім особам з "інфекційними захворюваннями, що загрожують громадській охороні здоров'я" заборонено. У 1987 році Конгрес країни додав до цього списку ВІЛ-інфекцію. Хоча влада робила виняток в окремих випадках, наприклад, у вигляді дозволу для ВІЛ-позитивних спортсменів, що беруть участь у міжнародних заходах.

Законодавством було встановлено також, що навіть у випадку транзиту через територію США без виходу із зони митного контролю аеропорту відповідна особа має отримати спеціальний дозвіл.

Відомо, що влада США тимчасово знімала заборону на в'їзд ВІЛ-позитивних іноземців, у тому числі під час низки великих заходів геїв, лесбіянок, бісексуалів і транссексуалів.

Читайте також:

70% ВІЛ-інфікованих українців не знають про свою хворобу

У Камбоджі хворих на СНІД ізолюють у спеціальну колонію

Маріупольські лікарі заразили на СНІД трьох немовлят

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: