США скоротять викиди парникових газів

До 2050 року США хочуть скоротити викиди парникових газів на 60 %, активні заходи планується розпочати з 2012 року.

Комітет Сенату США з проблем навколишнього середовища і суспільної діяльності схвалив законопроект, згідно з яким до 2050 США повинні на 60 % зменшити викиди парникових газів в атмосферу, повідомляє Voice of America.

Голосування було приурочене за часом до конференції ООН в Індонезії, присвяченій змінам клімату. "За" проголосувало 11 членів комітету, в основному демократи, "проти" - 8 членів, в основному республіканці.

Згідно з законопроектом, починаючи з 2012 року, прийматимуться активні заходи зі зменшення викидів парникових газів. Буде створена система заохочень: галузям промисловості, що успішно борються із забрудненням навколишнього середовища, видаватимуться спеціальні кредити. Галузям, які не справляться із зменшенням викидів, доведеться ці кредити купувати у "прогресивних" галузей.

Багато республіканців вважають, що законопроект негативно позначиться на економіці США: зокрема, зростуть ціни на електрику. В той же час, відповідають скептики, немає ніяких гарантій, що інші країни, зокрема, Китай і Індія, послідують прикладу США і зменшать свої викиди.

Сенатор Джон Уорнер (теж республіканець, але прихильник проекту) на це відповідає, що якщо США не робитиме ніяких кроків, то і Китай з Індією „ховатимуться за спідницею бездіяльності Америки" і нічого не будуть робити.

Тепер Палата представників повинна скласти свій варіант законопроекту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: