США спростовують заяву КНДР

Посадовець держдепу США спростував твердження уряду КНДР про те, що Вашинґтон погодився скасувати санкції проти Північної Кореї.

Посадовець держдепартаменту США спростував твердження уряду КНДР про те, що Вашинґтон погодився скасувати санкції проти Північної Кореї й виключити КНДР зі списку країн-спонсорів тероризму, передає телекомпанія CNN.

”Це (скасування санкцій й виключення їх із списку) не є неминучим. Північним корейцям спочатку потрібно зробити декілька речей в ключових сферах", - цитує телеканал неназваного представника держдепу.

Представник держдепартаменту просив не згадувати його імені у зв'язку з тим, що він не уповноважений публічно обговорювати подробиці дипломатичних переговорів США та Північної Кореї.

Раніше  було повідомлено з посиланням на заяву посадовців КНДР, що США погодилися виключити Північну Корею зі списку країн, які фінансують тероризм, передають інформаційні агенції з посиланням на заяву МЗС КНДР.

Напередодні представники США і Північної Кореї, підводячи підсумки дводенних переговорів в Женеві, заявили, що задоволені підсумками переговорів.

Зокрема, заступник держсекретаря США Крістофер Хілл повідомив, що делегації обговорили заходи, необхідні для нормалізації відносин між двома країнами, включаючи питання про виключення КНДР з американського списку країн-спонсорів тероризму.

кндр
BBC
Своєю чергою, Південна Корея - учасниця шестисторонніх переговорів по денуклеаризації КНДР - привітала домовленість між Вашинґтоном і Пхеньяном про згортання північнокорейської ядерної програми до кінця цього року, йдеться у поширеній в понеділок заяві адміністрації президента Республіки Корея.

"Угода, досягнута між США і КНДР, є частиною процесу становлення миру на Корейському півострові і зробить вплив на хід саміту між Південною Кореєю і США, шестисторонніх переговорів і міжкорейського саміту", - йдеться в документі.

За словами Крістофера Хілла, деталі цієї угоди будуть обговорюватимуться в рамках шестисторонніх переговорів, в яких беруть участь також Росія, Китай, Японія і Південна Корея.

При цьому Хілл підкреслив, що "нормалізація відносин неможлива без денуклеаризації Північної Кореї".

Натомість Японія не рекомендує США виключати КНДР зі списку країн, що фінансують тероризм, не заручившися згодою Токіо, повідомила в понеділок агенція "Кіодо сусін” із посиланням на джерело в уряді, що забажало залишитися невідомим.

"Не думаю, що вони однобічно ухвалять рішення про виключення (зі списку) за відсутності згоди з боку Японії", - цитує агенція його слова. Офіційної інформації від США з цього приводу поки не надходило, зауважило джерело.

Токіо вважає, що виключення Північної Кореї зі списку країн, що допомагають тероризму, потрібно пов'язувати з вирішенням проблеми викрадених у 1970-80-х роках північнокорейськими спецслужбами японських громадян, і розраховує на підтримку Вашинґтона в цьому питанні. США, своєю чергою, погоджувалися з аргументами японської сторони.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: