США спростували звинувачення в приховуванні тортур в Іраку

В армії США спростували інформацію про те, що американські військові застосовували тортури проти іракських затриманих під час війни в Іраку.

Начальник штабу Армії США генерал Джордж Кейсі заявив, що повідомлення про приховування випадків застосування тортур до затриманих в Іраку та відмову від їх розслідування не відповідають дійсності.

Заява Кейсі стала відповіддю на публікацію проектом WikiLeaks досьє про війну в Іраку.

За словами генерала, який протягом трьох років керував операцією в Іраку, політика Армії США щодо випадків застосування тортур до ув'язнених з боку іракських військових і поліцейських вимагала, щоб свідки подібних інцидентів припиняли тортури і повідомляли керівництву.

Серед матеріалів "іракського досьє" WikiLeaks, опублікованого 22 жовтня, містилися відомості про те, що більшість випадків застосування насильства до ув'язнених або ігнорувалися американським командуванням, або не розслідувалися.

Зокрема, журналісти телеканалу "Аль-Джазіра", що отримали доступ до матеріалів досьє за кілька місяців до їх публікації, відзначали існування документа, який наказував не займатися розглядами тортур в тому випадку, якщо їх застосовували не американські військові.

Інформація про тортури була одним з ключових пунктів досьє про війну в Іраку, яке включає в себе близько 400 тисяч документів. Також у матеріалах містилися докладні відомості про загиблих в результаті терактів і збройних зіткнень за період з 2004 по 2009 роки. У цілому за цей час загинули 109 тисяч людей, 66 тисяч з них - мирне населення Іраку.

Публікація матеріалів викликала критику з боку влади США. Зокрема, представник Пентагону Дейв Лапан заявив, що в документах містяться відомості, які ставлять під загрозу безпеку більше 300 осіб. Він зазначив, що їх імена видалені з документів, проте інформація, яка залишилася може навести зацікавлених осіб на цих людей.

Раніше WikiLeaks опублікував аналогічне досьє про операцію в Афганістані, однак його обсяг був істотно менше. Публікація також викликала критику з боку Пентагону.

Читайте також:

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Влада Іраку звинуватила опозицію в публікації скандального досьє

Пентагон відмовився розслідувати інформацію, яку було оприлюднено Wikileaks

WikiLeaks опублікував досьє про війну в Іраку

В Інтернеті опублікують сотні тисяч секретних документів про війну в Іраку

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: