США стягує військові кораблі до кордонів Північної Кореєї

У Вашингтоні припускають, що КНДР планує випробувати міжконтинентальну балістичну ракету, здатну нести ядерний заряд.

Кораблі ВМС США вирушили в п’ятницю з баз в Японії у напрямку Корейського півострова перед очікуваним запуском КНДР ракети з космічним супутником. Про це повідомив голова Об’єднаного комітету начальників штабів адмірал Майкл Муллен.

"Незважаючи на те, що Північна Корея заявляє, що запускає космічний супутник, ми вважаємо, що ця дія може порушити резолюцію ООН 1718. Очевидно, що розвиток ракетних технологій в цій країні суперечить резолюції, хоч би якого призначення були ці ракети", - сказав Муллен.

Пхеньян оголосив про підготовку запуску ракети для виведення на орбіту експериментального супутника зв’язку в період з 4 по 8 квітня. Японія, США і Південна Корея припускають, що під виглядом запуску супутника КНДР планує випробувати міжконтинентальну балістичну ракету, здатну нести ядерний заряд.

Ракета "Інха-2" ("Чумацький шлях") вже встановлена на пусковій платформі на мисі Мусудан. У п’ятницю у Вашингтоні пройшли консультації представників трьох країн - учасників шестисторонніх переговорів з корейської ядерної проблеми - США, Японії і Республіки Корея.

Муллен додав, що навряд чи така ракета зможе досягти американської території, проте запуск продемонструє, що КНДР працює над розвитком технологій, які дозволяють це робити. За словами Муллена, підготовлена до запуску ракета зібрана з агрегатів і за схемами, які застосовуються для створення балістичних ракет.

Раніше влада Японії повідомляла, що країна готова збити північнокорейську ракету, якщо та загрожуватиме її безпеці.

Читайте також:

Армія Японії отримала наказ збити ракету КНДР

КНДР вивела ракету на старт. Бойові кораблі США у повній готовності

Японія знає, коли КНДР запустить ракету

КНДР відкриває кордони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: