США та грузинські бізнесмени підтримали Саакашвілі

На адресу президента Грузії було висловлено слова підтримки.

Помічник держсекретаря США Метью Брайза назвав вимогу лідерів об'єднаної опозиції Грузії про відставку президента країни Михаїла Саакашвілі неконструктивною. 

"Дуже шкода, що ситуація дійшла до такого розвитку. У п'ятницю була мирна демонстрація з прийнятними вимогами. Інша справа погоджуватися з ними чи ні, але вимоги були розумними. Те, що зараз відбувається, - це вже безрозсудно. Немає підстав для руйнування конституційної системи. Були також вимоги про відставку президента і введення конституційної монархії. Це дуже безвідповідальний вчинок", - сказав Брайза в інтерв'ю телекомпанії "Руставі-2" у Вашингтоні. 

За його словами, в опозиції неконструктивні вимоги, які не сприяють побудові демократії. "Для того, щоб уряд побудував демократію, йому необхідно мати діалог із конструктивною опозицією. Це було б дуже добре. Але те, що ми зараз бачимо, викликає в нас розчарування", - відзначив Брайза. 

Чинного президента Саакашвілі, тим часом, підтримали й представники грузинського бізнесу. Увечері 5 жовтня вони ухвалили своє звернення з приводу ситуації в країні, повідомляє агентство "Новости-Грузия".

Свої підписи під зверненням поставили близько 60 власників і керівників ведиких грузинських банків, компаній і фірм.

"Ми закликаємо наших громадян і колег, клієнтів, постачальників, бізнес-партнерів і акціонерів зберігати спокій, поважати Конституцію та одне одного і зберігати стабільність, яка була досягнута за останні роки, та яка є передумовою нашого подальшого економічного просування й гідного життя кожного громадянина Грузії", - сказано в документі.

"Сьогодні багато говорять про вибори, що наближаються, і в цих розмовах помітні популістські нотки", - відзначають представники великого бізнесу Грузії.

"На наше здивування, жодна політична сила поки не вважає за потрібне спробувати конкурувати з урядовою командою в справі сприяння економічному зростанню, подальшої дерегуляції бізнес-середовища й інтеграції Грузії в світові економічні процеси. Вони поки не намагаються протиставити свої досягнення успіхам, досягнутим владою, і спадковості економічного курсу, запропонованого керівництвом", - заявляють автори звернення.

"Нам і тисячам наших колег з середнього і малого бізнесу, була дана можливість використовування в небачених масштабах свій діловий талант. Результат не змусив на себе довго чекати. І ми пишаємося тим, що нам була дана можливість створити десятки тисяч нових робочих місць", - висловили підтримку владі країни грузинські бізнесмени. 

"Хоча в той же час ми добре усвідомлюємо що, на жаль, велика верства населення поки не змогла включитися в цю хвилю економічного зростання і підйому. Ми розуміємо і те, що, напевно, й ми, і влада могли би зробити ще більше. Але не варто забувати, що нам доводилося часто діяти фактично з нуля і за малий період часу", - сказано в документі.

"На сьогоднішній день ВВП на душу населення складає 2200 доларів США. А економіка країни досягла обороту в 10 мільярдів доларів США, тоді як в 2003 році цей показник складав всього 4 мільярди доларів США. У разі збереження стабільності та швидкого зростання наша економіка перейде межу в 15 мільярдів доларів США", - наголосили грузинські бізнесмени.

Тим часом, мітинг опозиції на проспекті Руставелі перед будівлею парламенту Грузії в Тбілісі триває. 

Як передає кореспондент агентства РИА Новости, станом на цю годину (21.20 за київським і 23.20 за грузинським часом) на проспекті знаходиться близько тисячі людей. 

Для мітингувальників виступають поети та співаки. Увечері двоє учасників мітингу відчули себе погано, і машина швидкої допомоги була вимушена відвезти їх до лікарні.
 
Четверо членів об'єднаної опозиції в понеділок оголосили безстрокову голодування до задоволення їхніх вимог. 

Грузинська опозиція вимагає відставки Саакашвілі, проведення парламентських виборів у країні в квітні 2008 року, зміни правил проведення мажоритарних виборів, зміни принципу комплектації виборчих комісій і звільнення "політв'язнів", які, за твердженням опозиціонерів, є у грузинських в'язницях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: