США та Іран проведуть переговори

24 липня в Багдаді мають відбутися переговори між Сполученими Штатами Америки та Іраном. Сторони обговорять ситуацію в Іраку.

Крокер-Кумі
Lenta.ru
Посли США та Ірану Раян Крокер та Хасан Каземі Кумі обговорять іракську ситуацію.

У вівторок, 24 липня, в Багдаді відбудуться переговори між представниками США та Ірану. Як повідомив міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі, зустріч буде присвячена внутрішнім проблемам Іраку та стане другим раундом переговорів, які вже проходили в травні.
 
У зустрічі візьмуть участь посли США та Ірану в Багдаді Раян Крокер і Хасан Каземі Кумі, а також члени іракського уряду. "Ми підтримуємо цей діалог і сподіваємося, що він принесе відчутні результати", - заявив Зебарі.
 
28 травня цього року в Багдаді відбулися перші офіційні переговори між високопосадовцями Вашингтону і Тегерану. Це були перші переговори між сторонами з 1979 року. 

В ході зустрічі, яка тривала чотири години, проте не завершилася підписанням яких-небудь документів, посли двох держав обмінялися пропозиціями щодо можливих шляхів припинення насильства в Іраку.

Ірак
Сторони обговорять лише ситуацію в Іраці не не торкатимуться інших проблем. (Фото: graphics8.nytimes.com)

 
Іран запропонував американцям створити трьохсторонню робочу групу з врегулювання ситуації в Іраку, а США вимагали від іранців припинити підтримку бойовиків-шиїтів. Тегеран заперечує свою причетність до дій незаконних формувань на іракській території і покладає відповідальність за кровопролитний конфлікт між шиїтами та суннітамі на Сполучені Штати, які очолили військове вторгнення до країни в 2003 році. 

Нова двостороння зустріч відбудеться за запитом Вашингтону. За заявою учасників переговорів, на них не обговорюватимуться інші питання, крім внутрішньоіракських.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: