США та Китай відновили військові зв’язки для боротьби з КНДР та впливу на Росію

Зміцнення контактів між Китаєм та США призведе до падінням впливу Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

У Пекіні після тривалої перерви поновлюється діалог між американськими і китайськими військовими.

Пентагон хоче розширити стратегічну взаємодію з Китаєм і намагається отримати його допомогу у вживанні санкцій проти Північної Кореї.

Американську делегацію очолює заступник міністра оборони по політичних з політичних питань Мішель Флорной, китайську, - заступник начальника Генерального штабу Народно-Визвольної армії генерал-лейтенант Ма Сяотянь. Передбачається, що центральною темою зустрічі стане КНДР.

США розраховують на пекінських консультаціях "переконати Китай використовувати наявний вплив на Пхеньян і чинити тиск на КНДР з тим, щоб країна змінила нинішній підхід" і повернулася за стіл шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми Корейського півострова.

Нинішній раунд - десятий. Ці консультації були початі в 1997 році і проходили регулярно до жовтня 2008 року, коли адміністрація Джорджа Буша-молодшого оголосила про рішення продати тайванському режиму велику партію озброєння. Цей крок США викликав різкі протести Пекіна, контакти між міністерствами оборони двох країн були значно обмежені за ініціативою китайської сторони, консультації перервані.

США прагнуть не лише розширити співпрацю між двома країнами, але і зробити дискусію щодо причин нарощування Китаєм військової потужності більш відкритою.

У Вашингтоні стурбовані посиленням військово-морських сил Китаю і тим, що між китайськими і американськими кораблями в останні місяці відбувалися неприємні інциденти.

Американські аналітики відзначають, що КНР сконцентрувала великі сили в районі Тайваню і прагне перешкодити розвідувальним операціям США в Південно-Китайському морі. Все це відбувається на тлі нарощування військових витрат КНР в середньому на 16% на рік в останньому десятилітті.

У 2008 році військовий бюджет Китаю, за оцінкою Пентагону, досяг 105–150 млрд. доларів. За цим показником Піднебесна вийшла на друге місце в світі після США. Що стосується Росії, то, на думку експертів, її інтереси ці переговори ніяк безпосередньо не зачіпають. Але, як вважають російські китаєзнавці, у міру зближення між США і Китаєм роль і вплив Росії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні зменшуватимуться.

Читайте також:

Китай затвердив своє економічне домінування на саміті ШОС

ЄС та США скаржаться на жадібність Китаю до корисних копалин

Економіка Китаю оживає: обсяги імпорту вперше за 7 місяців зросли

Росія та Китай масово скуповують долари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: