США та РФ визнали легітимність військової операції на півночі Сирії - глава МЗС Туреччини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Домовленості з США і Росією про північний схід Сирії є, на думку Анкари, перемогою.

В Туреччині заявляють про те, що Сполучені Штати та Росії визнали легітимність військової операції на півночі Сирії.

Про це розповів міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, пише Anadolu,

Чавушоглу зазначив, що Туреччина готова нейтралізувати всіх терористів, які перебувають в зоні операції "Джерело миру".

"Операція  "Джерело миру" стала поворотним моментом для майбутнього Сирії. Терористи будуть відведені на 30 км на південь від сирійсько-турецького кордону. Це стосується і міста Камишли", - повідомив глава дипломатії, коментуючи вчорашні домовленості з Росією щодо Сирії.

Операція"Джерело миру за словами міністра довела, що якщо "ви сильні на землі, то і впливові за столом переговорів. Антитерористична операція в сирійських районах на схід від річки Євфрат змінила баланс сил в регіоні". 

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав давно заплановану військову операцію на північному сході Сирії в районі, який наразі контролюють курди. Цей крок став наслідком того, що президент США Дональд Трамп на вихідних повідомив, що американські війська будуть виведені з району і цього разу не захищатимуть курдів. Представники очолюваних курдами Сирійських демократичних сил вже заявили про те, що турецькі військові літаки почали атакувати регіон, створюючи "величезну паніку" серед людей.

Туреччина заявляє, що прагне створити безпечну зону глибиною 32 км в прикордонному регіоні, щоб убезпечити країну від загрози, яку, за її словами, представляють "курдські терористичні групи".

Зазначимо, що після активного наступу Туреччини віцепрезидент США Майк Пенс і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган домовилися, що Туреччина на 120 годин (до 22 жовтня) призупинить військові дії в сусідній Сирії - щоб курди покинули ці території. Один із керівників SDF Редур Халіл заявив, що курди готові відійти від кордону, але лише за умови, щоб контрольовані Туреччиною сили дозволили курдським військам і цивільним безперешкодно залишити населені пункти, що перебувають у зоні бойових дій.

ТСН.ua розповідає, чому Туреччина йде війною на курдські угруповання, що буде в зоні "зачистки" та як США "передумали" ставати на захист колишніх союзників.

Відео Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Про це заявив віце-президент США Майк Пенс, який перебуває з візитом в Анкарі. Діятиме пауза 5 днів. За цей час курдські військові мають відступити за межі 30-кілометрової нейтральної зони. Рішення привітав Дональд Трамп. Президент США зазначив, що воно врятує "мільйони життів".  

Туреччина і США домовилися призупинити військову операцію в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції