Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США та Росія домовилися про новий план щодо Сирії

Деталі плану врегулювання і дати його запровадження наразі не відомі. 

У Женеві США і Росія досягнули базової угоди про кроки, необхідні для відновлення перемир'я в Сирії.

Як повідомляє Associated Press, переговори між лідерами дипломатичних відомств країн Джоном Керрі та Сергієм Лавровим із перервами тривали близько десяти годин.

Після закінчення зустрічі Керрі заявив, що США та Росія "досягли взаємного порозуміння з приводу подальшого шляху". За його словами, було завершено "переважну більшість" технічних дискусій про покрокове відновлення режиму припинення вогню і забезпечення доступу гуманітарних організацій для допомоги цивільному населенню.

У найближчі дні група американських і російських експертів, яка залишиться в Женеві, опрацює всі деталі плану.

Своєю чергою, Лавров зазначив, що перед можливим проривом у врегулюванні конфлікту залишилися "деякі теми, які ще треба завершити". Зокрема, він згадав необхідність відмежування таких терористичних угруповань, як "Джебхат фатах аш-Шам", від підтримуваних американцями повстанців на північному заході Сирії.

Відновлення мирних переговорів під егідою ООН між сирійським урядом і підтримуваною США опозицією могло б допомогти завершити воєнні дії, що розгорілися в останні місяці. Лавров також заявив, що взаємна довіра між Москвою і Вашингтоном "збільшується з кожною зустріччю". Проте, глави зовнішньополітичних відомств не стали оприлюднювати подробиці нового плану врегулювання і не назвали конкретних дат, коли перемир'я могло б набрати чинності.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін та президент Турецької Республіки Реджеп Ердоган обговорили ситуацію у Сирії та наголосили на важливості спільних зусиль у боротьбі з тероризмом. Телефонна розмова відбулася з ініціативи турецької сторони. Президенти обговорили питання подальшого розвитку російсько-турецького співробітництва в політичній та торговельно-економічній сферах в світлі домовленостей, досягнутих на зустрічі в Санкт-Петербурзі 9 серпня.

Як відомо, громадянська війна в Сирії розпочалася навесні 2011 року. З тих пір кількість загиблих перевищила 250 тисяч осіб, біженців — 4 мільйони. Повстанці виступають за повалення режиму Башара Асада. За цей час частину території країни захопили бойовики "ІД".

Залиште свій коментар

Вибір редакції