США та Росія оголосили про "справжнє" завершення холодної війни

Москва і Вашингтон збираються одночасно ратифікувати договір про скорочення наступальних озброєнь, який "поставить остаточну крапку" у холодній війні між двома країнами.

США та Росія вважають підписання договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь справжнім закінченням холодної війни. Москва і Вашингтон мають намір ратифікувати документ одночасно.

"Угода переводить співпрацю між США і Росією на новий, вищий рівень, зокрема в галузі роззброєння і нерозповсюдження. Вона стала підставою для якісно нових відносин у військовій та стратегічній сферах, а також позначила повне закінчення періоду холодної війни", - йдеться в повідомленні, поширеному держдепартаментом США від імені делегацій двох країн після завершення переговорів щодо СНО.

Президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама підписали новий договір щодо СНО 8 квітня в Празі.

Документ передбачає масштабні скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Так, сторони мають намір за сім років скоротити сумарну кількість боєзарядів на третину - до 1,55 тисячі - та більш ніж удвічі знизити граничний рівень для стратегічних носіїв.

Договір має бути схвалений обома палатами російського парламенту, а також сенатом США. У четвер, 13 квітня, адміністрація США внесла документ на розгляд конгресу.

"РФ і США вважають своїм пріоритетом якнайшвидшу ратифікацію документа, а також повну реалізацію його положень ... Ми віримо в те, що угода зміцнить безпеку двох наших країн і зробить їхні відносини більш прозорими, стабільними і передбачуваними, а також зміцнить стабільність і безпеку в усьому світі ", - наголошується у заяві Держдепа США.

Американське зовнішньополітичне відомство також зазначило, що новий договір був укладений не тільки в інтересах РФ і США, а і всього світу. "Всі виграють від цього", - підкреслили у Вашингтоні.

Читайте також:

НАТО відмовилося виводити американську ядерну зброю з Європи

США і Росія підписали договір про роззброєння

В туристичному центрі Туреччини виявили американську ядерну зброю

Генсек НАТО відвів Росії центральну роль у спільній системі ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: