США та Росія підпишуть договір про стратегічні озброєння навесні

США та Росія скоріше за все підпишуть новий договір щодо СНО в березні-квітні у Празі.

Договір щодо СНО з США може бути підписаний у березні-квітні, повідомив помічник президента Росії Сергій Приходько.

"В основному узгоджений текст, залишаються ще деякі непринципові нестиковки… Документ може бути підписаний у березні - квітні. Це реальний термін", - сказав помічник президента.

"Завершення роботи експертів (над договором) треба поєднати з графіками президентів обох країн, які вже сформовано", - сказав Приходько.

Скоріше за все, договір буде підписаний у Празі, повідомили в експертних колах, близьких до американської сторони. У Кремлі такий варіант не відкидають.

Новий договір повинен прийти на зміну СНО-1, термін дії якого закінчився 5 грудня 2009 року. Зазначимо, що Росія і США володіють 90% запасів ядерної зброї на планеті.

"Ми підтверджуємо об'єктивні оцінки ситуації на переговорах, зроблені американськими колегами, які полягають в тому, що в основному текст узгоджений", - сказав Приходько.

За його словами, доопрацювання потребують "певних зусиль з точки зору формулювань і юридичної мови, з точки зору деталей".

"Робота делегацій продовжується в конструктивному, прагматичному ключі, в умовах зростаючого довіри", - сказав помічник глави російської держави.

Приходько підкреслив, що американські партнери "не політизують ні технічні складності, ні розбіжності".

Президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама на зустрічі в Лондоні 1 квітня 2009 року домовилися почати переговори для укладення нової угоди за Договором про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО).

Вирішено, що сторони будуть прагнути вийти на рівні скорочення СНО, які будуть нижчими, ніж у Договорі про стратегічних наступальних потенціалів (СНП).

Читайте також:

Росія і США поновлюють переговори щодо СНО

У США запевнили Путіна, що їхні ПРО не страшні

США та Росія радикально скоротять кількість зброї

США та Росія узгодили текст нового договору щодо СНО
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: