США та Росія радикально скоротять кількість зброї

Новий договір СНО між Росією та США передбачає радикальне скорочення кількості наступальних озброєнь. Його підпишуть на початку наступного року.

Новий російсько-американський договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО) передбачатиме радикальне скорочення озброєнь.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Росія і США розраховують вийти на підписання нового договору на початку 2010 року.

"Договір буде передбачати радикальні, небувалі скорочення стратегічних наступальних озброєнь", - сказав Лавров, виступаючи в Університеті світової економіки і дипломатії в Ташкенті.

"Питання, що залишилися, делегації дорегулюють після новорічної перерви", - повідомив міністр.

За його словами, договір буде принципово новим і абсолютно рівноправним, "він буде передбачати симетричні заходи, засновані на взаємній довірі та на певних заходах контролю".

Лавров зазначив, що він з оптимізмом дивиться на майбутнє російсько-американських відносин.

Попередній російсько-американський договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, термін дії якого закінчився 5 грудня поточного року, зобов'язував Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили з 10 тисяч боєголовок у кожної зі сторін до 6 тисяч.

Цього літа глави РФ і США доручили зафіксувати в новому договорі про СНО скорочення боєзарядів до 1500-1675 одиниць, а граничні рівні для стратегічних носіїв - у межах 500-1100 одиниць. Договір повинен був замінити СНО-1 до 5 грудня. Російсько-американські переговори йшли не один місяць, однак вкластися в термін не вдалося.

Читайте також:

Росія збирається завдавати ядерний удар першою

США та Росія узгодили текст нового договору щодо СНО

Росія і США не встигають домовитися про СНО

Вашингтон назвав умови для підписання мирного договору з КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: