США та Росія "розставляють акценти" у Женеві

Держсекретар США Гіларі Клінтон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров спробують налагодити між країнами конструктивну співпрацю.

Держсекретар США Гіларі Клінтон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров проведуть у п’ятницю, 6 березня, зустріч у Женеві. Мета зустрічі - розставити акценти в російсько-американських відносинах та підготувати ґрунт до переговорів президентів обох країн.

Очікується, що Клінтон та Лавров, зокрема, обговорять питання розміщення об'єктів протиракетної оборони (ПРО) в Європі, позицію Росії по Ірану і Афганістану, а також майбутнє спільного договору СНВ-1, а також ситуацію навколо Північної Кореї.

На думку експерта американського фонду "Спадщина" Аріеля Коена, ні зустріч міністрів, ні заплановані на 2 квітня в Лондоні переговори Барака Обами і Дмитра Мєдвєдєва не принесуть прориву.

"На зустрічі в Лондоні, за логікою речей, президенти тільки один до одного придивлятимуться. Пам'ятаєте, як Буш заглядав Путіну в очі і щось там побачив... Я думаю, що хтось комусь подивиться в очі, а потім буде великий справжній самміт на день, на два. Тоді можна буде сказати, вдалося перезавантаження або це таке кліше, спрощення, а реальні претензії один до одного не зняті", - заявив експерт в ефірі Бі-Бі-Сі.

Крім того, на зустрічі Лаврова та Клінтон буде підняте питання про співпрацю Росії та НАТО.

Напередодні міністри закордонних справ країн-учасниць Альянсу ухвалили рішення відновити повноформатну співпрацю з Москвою, яка була припинена у вересні 2008 року після подій на Кавказі. Проти висловилася тільки Литва.

Тепер сторони повертаються до колишнього порядку денного: боротьба з тероризмом, протидія наркотрафіку, можливо, спільні навчання учення і, що дуже важливе для НАТО, транзит вантажів до Афганістану.

Читайте також:

Обама хоче "перезавантажити" відносини США з Росією

Американський аналітик спрогнозував відродження СРСР та крах США

Клінтон зобов’язалася інтегрувати в НАТО Україну та Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: