США та Росія узгодили текст нового договору щодо СНО

Обама та Мєдвєдєв завершили узгодження тексту нового договору зі стратегічних наступальних озброєнь.

Делегації Росії і США завершили в п'ятницю, 18 грудня, у Женеві узгодження тексту нового договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь. Про це повідомив голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов.

За словами Косачова, зараз сторони мають лише вивірити технічні деталі майбутньої угоди. Тим часом, ні передбачуваної дати підписання нового документа по СНО, ні деталей досягнутих домовленостей керівник комітету не назвав.

17 грудня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров звинуватив американську сторону в затягуванні переговорів по тексту майбутньої угоди. Раніше Держдепартамент США заявив, що Вашингтон не передбачає підписання договору по СНО до Нового року.

6 липня 2009 президенти США і Росії Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв підписали в Москві рамкову угоду "Спільне розуміння з питання про подальші скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь", після чого почалася спільна робота з підготовки нового міждержавного договору.

У ході переговорів, що тривають більше п'яти місяців, російській стороні вдалося, зокрема, домогтися права інспектувати американські ядерні об'єкти і контролювати чисельність ядерних зарядів і їх носіїв, що перебувають на озброєнні в США.

Попередній договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь, СНО-1, був підписаний у липні 1991 року і набула чинності вже після розпаду СРСР, 5 грудня 1994 року. Згідно з цим документом, сторони зобов'язалися скоротити свої ядерні арсенали таким чином, щоб протягом семи років і в Росії, і у США залишилося не більше 6 тисяч боєголовок.

6 грудня 2001 було заявлено про виконання умов договору; за даними на цей день, Росія володіла 1136 носіями і 5518 боєзарядами, а у США було 1237 ракет з розміщеними на них 5948 боєголовками. Тим часом, за даними на 1 січня 2007 року, у Росії залишався 741 носій, який міг нести 3821 боєзаряд.

Дія СНО-1 завершилося 5 грудня 2009. Формально, після цього Росія і США більше не мають зобов'язань щодо скорочення ядерних боєзарядів та їх носіїв, проте добиваються укладення нового договору, який закріпив би домовленості щодо подальшого скорочення ядерних арсеналів.

Читайте також:

Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

Україна домовилася з Росією про "Голки" і "Стріли"

Росія та США узгодили основу договору про обмеження озброєнь

Обама та Мєдвєдєв гарантують безпеку України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: