США та Росія закликають до роззброєння

Росія та США в ООН закликали всі країни приєднатися до їхнього двостороннього Договору про скорочення ракет малої та середньої дальності.

Росія та США закликали всі країни приєднатися до їхнього двостороннього Договору про скорочення ракет малої та середньої дальності, виступивши в четвер зі спільною заявою з трибуни ООН.

"Ми стурбовані розповсюдженням ракет малого й середнього радіусу дії. Дедалі більше країн стають володарями технологій ракетного виробництва та розширюють свої арсенали. Водночас Договір обмежено сферою діяльності двох країн, а саме РФ і США. Ми закликаємо всі зацікавлені країни обговорити надання глобального характеру цьому важливому режиму непоширення", - йдеться в заяві.

США й тоді ще СРСР у договорі закликали народи приєднатися до зобов'язань, що закріплюють скорочення, згортання виробництва та повну відмову від балістичних ракет радіусом дії від 500 до 5,5 тисяч кілометрів. Росія та США одностайно підтвердили свою єдність у зміцненні режиму нерозповсюдження ракетної і ядерної зброї, вважаючи, що розширення зони дії договору стане однією з глобальних опор міжнародної системи безпеки.

"Сьогодні Договір зберігає свою колишню важливість. Ми віримо, що відмова від ракет середнього й малого радіусу дії та їх повне знищення підвищать роль цього Договору в світі як прикладу зміцнення міжнародної безпеки", - йдеться в спільній заяві.

У заяві Москва й Вашингтон підтвердили прихильність колишнім двостороннім домовленостям і висловили готовність до співпраці з зацікавленими державами.

З трибуни ООН заяву зачитав постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін.

Договір між СРСР і США про ліквідацію їхніх ракет середньої дальності й меншої дальності було підписано 1987 року. Він став переломним історичним етапом у гонці озброєнь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: