США та Єгипет миритимуть Ізраїль і Палестину

Єгипет і США сподіваються на успіх майбутньої міжнародної зустрічі з урегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.

Голови зовнішньополітичних відомств Єгипту та США сподіваються на успіх майбутньої міжнародної зустрічі з урегулювання арабо-ізраїльського конфлікту, повідомляє агенція МЕНА.

"Ми задоволені переговорами з держсекретарем США й обіцяємо надати їй і всім зацікавленим сторонам усебічну допомогу для досягнення одного з найважливіших завдань - відновлення мирних переговорів з метою створення палестинської держави", - заявив на прес-конференції міністр закордонних справ Єгипту Ахмед Абу аль-Гейт після переговорів із Кондолізою Райс у Каїрі.

Абу аль-Гейт повідомив, що держсекретар США "роз’яснила єгипетським представникам позицію США щодо близькосхідного врегулювання й розповіла про американські посередницькі зусилля між палестинською й ізраїльською сторонами конфлікту".

"При цьому голова єгипетського МЗС учергове наголосив на переконаності Каїра в необхідності вироблення чіткого графіку палестино-ізраїльських переговорів.
Неможливо вести переговори безкінечно, потрібно визначити якісь реальні терміни", - вважає Абу аль-Гейт.

Минулого понеділка міністр закордонних справ Єгипту висловився за перенесення зустрічі з близькосхідного врегулювання на пізніший термін. "Поспішність у проведенні цієї зустрічі без досягнення попередньої домовленості про ухвалення виразного й обов'язкового для сторін підсумкового документу може лише понизити шанси на досягнення справедливого врегулювання", - сказав Абу аль-Гейт.

На думку Каїра, попереднє узгодження чіткого підсумкового документу повинне стати "базою для конструктивних дискусій із урегулювання арабо-ізраїльського конфлікту". Ідеться про статус Єрусалима, проблему мільйонів палестинських біженців, кордони майбутньої палестинської держави, гарантії безпеки.

Позицію Єгипту про необхідність досягнення конкретних угод поділяє більшість арабських країн.

Раніше держсекретар США відвідала Ізраїль і палестинські території в межах близькосхідного турне, спрямованого на підготовку зустрічі з близькосхідного врегулювання в американському місті Аннаполісі. Настав час проголосити палестинську державу, заявила Райс напередодні за підсумками переговорів з головою Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом. За її словами, це не тільки необхідно для майбутнього палестинців і Ізраїлю, а й відповідає інтересам усього регіону, а також США.

Райс повідомила, що президент США Джордж Буш звів урегулювання палестино-ізраїльського конфлікту в ранг одного з головних пріоритетів своєї адміністрації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: