США таємно відправили спецназ у Ємен

Однією з цілей секретного наказу був розвиток присутності загонів спеціального призначення США в Ємені, де базуються члени терористичної організації "Аль-Каїда".

Міністерство оборони США за указом глави Центрального командування генерала Девіда Петреуса розвернуло секретні операції в країнах Близького Сходу. Однією з цілей секретного наказу Петреуса був розвиток присутності загонів спеціального призначення США в Ємені, де базуються члени терористичної організації "Аль-Каїда".

Наказ був підписаний у вересні 2009 року, проте відомо про нього стало тільки зараз. Він був виданий до спроби теракту на рейсі Амстердам- Детройт, що зірвалася, яку зробив житель Нігерії, що пройшов підготовку в єменських таборах терористів. Після цієї події, що сталася в грудні 2009 року, в Ємені за підтримки збройних сил США була посилена боротьба з тероризмом.

Розпорядження Петреуса дозволяє американським силам спеціального призначення співпрацювати зі спецслужбами інших країн і розгортати за кордоном незалежну присутність в рамках боротьби з "Аль-Каїдою" і іншими терористичними угрупованнями. Зокрема, наказ дозволяє спецназу працювати в Ірані і збирати інформацію про ядерну програму країни, проти якої виступають Сполучені Штати.

Таким чином, наказ істотно розширює повноваження міністерства оборони США в області секретних операцій в тих країнах, де американські військові не ведуть бойових дій. The New York Times відзначає, що таким чином відомство позбавляється від своєї залежності від ЦРУ.

Читайте також:

Смертник підірвав кортеж британського посла в Ємені

Західні ЗМІ: США проводять у Ємені таємну військову операцію

Ємен оголосив про закінчення війни з шиїтами

Десятки єменських сепаратистів втекли з в'язниці, підірвавши стіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: