США у 2011 році передадуть повноваження в Афганістані місцевій владі

Оскільки президент США Барак Обама говорив, що американські війська залишаться в Афганістані до липня 2011 року, більшість подумали про виведення військ.

Липень 2011 є не датою виведення американських військ з Афганістану, а датою початку передачі контролю за безпекою в цій країні афганській владі.

Про це заявив радник президента США з національної безпеки генерал Джеймс Джонс, виступаючи у Вашингтонському інституті Center for American Progress.

Оскільки президент США Барак Обама говорив, що американські війська залишаться в Афганістані до липня 2011 року, більшість побачили у цій даті крайній термін для виведення військ. Тепер адміністрації президента варто пояснити, що малося на увазі не зовсім це.

"Тут криється головне непорозуміння: липень 2011 року не є датою виведення військ, це початок передачі повноважень із забезпечення безпеки в Афганістані афганській владі", - підкреслив Джонс.

"У липні 2011 року деякі американські військовослужбовці почнуть повертатися додому", - пообіцяв радник президента.

Джонс підкреслив, що нова стратегія США в Афганістані передбачає не тільки військову допомогу Афганістану в боротьбі з бойовиками Талібану, але і довгострокову підтримку у справі стабілізації ситуації в країні.

За словами Джонса, поки говорити про результативність нової стратегії передчасно, однак деякі позитивні ознаки вже проявилися.

"Ми вітаємо кроки, зроблені президентом Хамідом Карзаєм, щодо підвищення ефективності і надійності уряду", - додав він.

Джонс зазначив, що стратегія також передбачає глибоке співробітництво з Пакистаном і боротьбу з терористичним угрупуванням "Аль-Каїда", яке вже не раз демонструвало здатність пристосовуватися до будь-яких ситуацій, а тому є небезпечним ворогом.

Як повідомлялося, президент США Барак Обама 1 грудня минулого року оголосив про скерування до Афганістану додатково 30 тисяч військовослужбовців. Таким чином, чисельність американського військового контингенту в Афганістані досягне через кілька місяців майже 100 тисяч осіб.

Читайте також:

Командувач НАТО в Афганістані виступив за переговори з Талібаном

Британські мусульмани проведуть марш протесту проти війни в Афганістані

Бунт в афганському парламенті: більшість міністрів Карзая не затвердили

Бойовики "Талібану" зізналися у теракті на базі ЦРУ в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: