США вербували Ватикан для участі у "справедливій війні" в Іраку

Адміністрація Джорджа Буша робила спроби завербувати найближчих співробітників Папи Іоанна II, щоб перетворити війну в Іраку на прийнятний конфлікт.

Ресурс Wikileaks оприлюднив документи, які свідчать про те, що США під час конфліктів завжди намагалися залучити на свій бік Ватикан.

Між адміністрацією Білого дому та Святим престолом проводилися таємні зустрічі. Зокрема, щодо війни в Іраку та на Балканському півострові.

"У день падіння Багдада 9 квітня 2003 емісари президента Буша в Римі активно працювали над тим, щоб спробувати узгодити лінію поведінки з вищими сферами Ватикану", - пише La Repubblica з посиланням на розсекречені дипломатичні депеші.

Спроби завербувати найближчих співробітників Папи Іоанна II (Войтили), щоб перетворити війну в Іраку на прийнятний конфлікт, проводилися у верхах католицької ієрархії.

Американська сторона навіть домоглася зустрічі з Камілло Руїні, який на той час займав посаду голови італійської Єпископальної конференції. Один з ватиканських чиновників на умовах анонімності повідомив, що зустріч між заступником держсекретаря США Болтоном і Руїни "була абсолютно незвичайною".

"Опубліковані документи свідчать про явний намір Вашингтона використовувати Ватикан, який має розгалужену і потужну дипломатичну мережу, щоб підсилити власну стратегію. Моделлю послужив альянс з Войтилою в боротьбі проти комунізму в ході холодної війни: "Взаємовигідний діалог", як називали його американці", - пише видання.

За наявними даними, діалог був відновлений під час конфлікту на Балканах. Ватикан переслідував в цьому регіоні три головні мети: "Захистити мир і досягти примирення з гуманітарних міркувань, захистити католицькі народи та їхні інтереси, посилити свій вплив на православний світ".

У документі, датованому 11 червня 2001 року, перераховуються успіхи, досягнуті в колишній Югославії:

"Американський уряд втягнув Ватикан у врегулювання конфліктів на Балканах. Під час повітряної кампанії НАТО в Косово ми працювали в тісному контакті з Ватиканом, щоб уникнути його критики щодо військових дій (можливе засудження Папою кампанії як "несправедливої ​​війни" могло би послабити згуртованість Північноатлантичного альянсу). Нещодавно ми також спробували підштовхнути Ватикан до надання заспокійливого впливу на хорватське націоналістичне духовенство в Боснії та Герцеговині", - йдеться в американському секретному документі, адресованому президенту Бушу.

Читайте також:

Перебіжчик, зі слів якого США почали війну в Іраку, зізнався у брехні

Привідкрита завіса таємниці замаху на Папу Іоанна II: було три постріли

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Офіційна газета Ватикану визнала Гомера Сімпсона справжнім католиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: