США вибачилися перед Перу за документи, оприлюднені WikiLeaks

WikiLeaks на початку грудня оприлюднив секретні депеші посла США в Перу, у яких той охарактеризував президента країни Алана Гарсію як "зарозумілого і пихатого всезнайку".

 Адміністрація США офіційно вибачилася перед Перу за секретні депеші американського посла в Перу Джеймса Кертіса Страбла, які були оприлюднені WikiLeaks. Про це заявив заступник держсекретаря США по Латинській Америці Артуро Валенсуела.

Як повідомляється, сайт WikiLeaks на початку грудня оприлюднив секретні депеші Страбла, де він охарактеризував президента Перу Алана Гарсію як "зарозумілого і пихатого всезнайку".

"У нас відбулася розмова з міністром закордонних справ Перу Хосе Гарсія Белаунде з приводу публікацій WikiLeaks, і ми принесли офіційні вибачення адміністрації США. Ми зійшлися на думці, що неприємна сторінка в історії наших відносини перегорнута", - зазначив заступник держсекретаря США.

На його думку, перуанські колеги згодні з позицією Сполучених Штатів, що публікації на WikiLeaks не будуть визначальними у відносинах Перу з США.

Раніше глава зовнішньополітичного відомства Перу Хосе Гарсія Белаунде висміяв американську дипломатію після публікацій секретних документів на сайті WikiLeaks і назвав дипломатів США "набитими дурнями, які даремно витрачають робочий час".

Як відомо, сайт WikiLeaks придбав скандальну популярність, виклавши у відкритий доступ сотні тисяч конфіденційних документів американської влади. Спочатку це були папери, що стосуються операцій США в Іраку і Афганістані. Потім, в кінці листопада, на сайті з'явилися копії телеграм, які надходили в держдепартамент з американських посольств по всьому світу.

Депеші, які цитують світові ЗМІ, містять відверті, часто неприємні відгуки про закордонних лідерів, та оцінки проведеної ними політики.

Читайте також:

WikiLeaks здав "ліквідаторів " з ізраїльської розвідки

Засновник WikiLeaks напише автобіографію за 1,5 млн доларів

WikiLeaks заробив у 2010 році мільйон євро

ЦРУ створило спецгрупу протидії WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: