США віддадуть гроші Каддафі лівійцям

На зустрічі представників міжнародного співтовариства в Римі Гілларі Клінтон заявила, що США хочуть направити активи лівійського лідера на допомогу народу Лівії.

США збираються направити заморожені активи лідера Лівійської Джамагирії Муаммара Каддафі на допомогу народу Лівії, повідомила держсекретар США Гілларі Клінтон.

За словами Клінтон, влада США шукає законні підстави для того, щоб надати заблоковані відповідно до санкцій ООН рахунки Каддафі та уряду Лівії для допомоги лівійському народові. Також вона закликала посилити дипломатичну ізоляцію Каддафі.

Заява була зроблена на зустрічі представників міжнародного співтовариства в Римі, присвяченій ситуації в Лівії. У США розміщені активи режиму Каддафі на загальну суму близько 30 мільярдів доларів, з урахуванням рахунків у країнах Євросоюзу ця сума становить 60 мільярдів доларів.

У Римі було прийнято рішення про створення спеціального фонду допомоги лівійським повстанцям. Обсяг фонду не називається. Домовитися про використання активів Каддафі для фінансування цього фонду не вдалося. На необхідність "розморожування" рахунків лівійського лідера на користь повстанців крім Клінтон вказував і міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.

Раніше Національна перехідна рада – орган влади повстанців, що базується в Бенгазі – звертався до міжнародного співтовариства з проханням про виділення трьох мільярдів доларів для запобігання економічного колапсу захопленої повстанцями території Лівії. В якості ймовірних кредиторів називалися Італія, Франція і США.

Раніше США вже почали надавати допомогу лівійським повстанцям. 26 квітня президент США Барак Обама виділив опозиціонерам 25 мільйонів доларів.

Читайте також:

Швейцарія заморозила мільярд доларів Каддафі та Мубарака

Через можливу смертну кару у Мубарака почалася депресія

Поваленого президента Тунісу звинуватили у вбивствах і змові проти держави

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: