США виділили 400 млн дол. на утилізацію у країнах колишнього СРСР

Бюджетні асигнування в розмірі 424 млн дол. призначаються для сприяння республікам колишнього Радянського Союзу в ліквідації ядерних, хімічних та інших озброєнь.

Конгрес США виділив на 2009-2010 бюджетний рік 424 млн доларів на утилізацію і забезпечення безпечного зберігання зброї масового знищення (ЗМЗ) в країнах колишнього СРСР.

Така сума вказана в законі про бюджетне фінансування Міністерства оборони США, підписаному президентом Бараком Обамою цього тижні.

У тексті закону говориться, що бюджетні асигнування в розмірі 424 млн дол. призначаються для сприяння республікам колишнього Радянського Союзу в ліквідації та безпечному транспортуванні і складуванні ядерних, хімічних та інших озброєнь, для організації програм запобігання розповсюдження зброї масового знищення та пов'язаних з ним компонентів, технологій та ноу-хау, а також для відповідного навчання та підготовки військового персоналу.

Зокрема, у документі зазначається, що "не менш ніж 15 млн дол" повинно бути спрямовано на допомогу у "демонтажі та утилізації атомних підводних човнів, компонентів реакторів АПЧ і розширення технічних можливостей щодо забезпечення безпечних перевезень і зберігання ядерних боєголовок на Далекому Сході та Півночі Росії".

Затверджена сума на 10 млн доларів менша від торішньої, що пояснюється тим, що в Росії у поточному році було завершено будівництво комплексу зі знищення хімічної зброї в Щучому (Курганська область), що фінансується урядом США. Крім того, в Азербайджані та Казахстані також було здано в експлуатацію об'єкти, обладнані приладами з виявлення бойових біологічних засобів.

Допомога США колишнім радянським республікам у ліквідації зброї масового знищення здійснюється в рамках так званої "програми Нанна-Лугара" (за іменами колишнього та чинного американських сенаторів Сема Нанна і Річарда Лугара), яка спрямована на скорочення глобальної загрози, що походить від ядерної, біологічної та хімічної зброї.

За даними влади США, з часу заснування у 1991 році в рамках програми, зокрема, було знято з озброєння 7 тис. 514 стратегічних ядерних боєзарядів та знешкоджено 768 міжконтинентальних балістичних ракет.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Росія більше не входить до країн, що викликають стурбованість США у зв'язку з можливими несанкціонованими витоками ядерних матеріалів. У зв'язку з цим, адміністрація Обами серйозно вивчає можливість переорієнтації програми Нанна-Лугара на Пакистан і низку "порогових країн".

Читайте також:

Росія розробляє новий стратегічний бомбардувальник "невидимку"

Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

США та Росія радикально скоротять кількість зброї

США та Росія узгодили текст нового договору щодо СНО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: