США виділили Киргизії понад 32 млн доларів

Вашингтон виділив гроші на гуманітарну допомогу, відновлення інфраструктури та програми із соціальної стабілізації на півдні Киргизії, де жертвами масових заворушень стали сотні людей.

Влада США виділила на допомогу Киргизії 32 млн 267 тисяч доларів і пообіцяли в найближчому майбутньому збільшити цю суму.

"США глибоко стурбовані ситуацією в Киргизії і прикордонних районах Узбекистану і пильно стежать за її розвитком. США підтримують міжнародні миротворчі зусилля, а також надання гуманітарної допомоги, що координують ООН та інші міжнародні організації", - йдеться в повідомленні держдепартаменту США.

Кошти Киргизії Вашингтон виділив на програми з надання гуманітарної допомоги, відновлення інфраструктури та соціальної стабілізації.

Держдепартамент зазначив, що гроші будуть спрямовані на забезпечення найбільш нагальних потреб населення в охоплених конфліктом районах, а також на допомогу біженцям.

"Як тільки дозволить ситуація, американський уряд почне доставку медичного обладнання та ліків, переданих для Киргизії американськими корпораціями та благодійними організаціями. Також адміністрація незабаром буде просити у конгресу схвалення проекту із залучення громадянського суспільства, правоохоронних структур та бізнес-спільноти до вирішення проблем, що негативно впливають на ситуацію на півдні Киргизії", - йдеться у повідомленні.

Раніше стало відомо, що США не планують військову операцію в Киргизії. Кмоентуючи повідомлення, що американці можуть взяти участь у миротворчій операції спільно з російськими військовими, помічник держсекретаря США з питань Європи і Євразії Філіп Гордон зазначив: "Я не думаю, що може бути спільна операція в Киргизії. Але, звичайно, у РФ і США є обопільний інтерес в республіці".

Міжетнічні зіткнення почалися в місті Ош на півдні Киргизії в ніч на 11 червня. Жертвами погромів стали, за останніми офіційними даними, більше 190 людей, понад 1,9 тисячі отримали поранення. Неофіційно жертв конфлікту значно більше. Понад 100 тисяч людей стали біженцями.

Читайте також:

США не планують військову операцію в Киргизії

Влада Киргизії вже втратила рахунок загиблим

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: