США відклали запровадження мит на деякі товари з Китаю

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Китайські ноутбуки, телефони та інші товари обкладуть митами розміром в 10% наприкінці року.

США відклали запровадження додаткових 10-відсоткових мит на деякі китайські товари, що мали набрати чинності від 1 вересня.

Як повідомив у вівторок, 13 серпня, офіс торговельного представника США, мита на мобільні телефони, ноутбуки, ігрові приставки, комп'ютерні монітори, одяг та взуття з Китаю відтерміновані до 15 грудня. Водночас мита на інші товари зі списку наберуть чинності 1 вересня, як і було заплановано. Про це передає Deutsche Welle.

Окрім того, США виключили деякі товари з митного списку з огляду на їхню важливість для сфер "охорони здоров'я, безпеки та інші фактори". Конкретні товари, виключені зі списку, мають бути оприлюднені згодом.

Міністерство торгівлі Китаю повідомило, що їхні представники обговорили ситуацію з міністром фінансів США Стівеном Мнучіном та торговельним представником США Робертом Лайтхайзером, а також планують провести повторні телефонні переговори через два тижні.

Коментуючи рішення про відтермінування мит, президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація пішла на цей крок, щоб не нашкодити американським покупцям напередодні традиційних різдвяних покупок.

"Ми робимо це для різдвяного сезону", - розповів він журналістам.

Відтермінування нових мит на китайські товари в США позитивно сприйняли інвестори, які були занепокоєні ескалацією торговельної суперечки між двома країнами, що триває вже понад рік. Фондові біржі відреагували на новини про відтермінування мит підвищенням вартості акцій низки компаній, серед яких Apple, Mattel та Steve Madden.

У травні 2019 року США підвищили від 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на низку китайських товарів річним обсягом імпорту у 250 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. Зокрема, у серпні Трамп оголосив про запровадження додаткових 10-відсоткових мит на імпортні товари з Китаю загальним обсягом 300 мільярдів доларів. Саме цього запланованого підвищення і стосується нинішнє відтермінування. Останні торговельні переговори між США та Китаєм у липні завершилися без конкретних результатів, однак сторони домовилися продовжити їх у вересні.

Стосунки між країнами погіршилися після того, як Трамп оголосив про новий пакет мит на китайські товари, незважаючи на  "перемир'я", узгоджене з президентом КНР Сі Цзіньпіном. Пекін у відповідь припинив купівлю американських сільськогосподарських товарів. США назвали Китай "валютним маніпулятором".

ВідеоУ США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

 

Вибір редакції