США остаточно відмовилися від фінансування закупівлі винищувачів п'ятого покоління

Незадовго до того, як сенатори і конгресмени проголосували за військовий бюджет, Барак Обама пригрозив накласти на законопроект вето.

Палата представників США виключила з військового бюджету на 2010 фінансовий рік фінансування програми з закупівлі винищувачів п'ятого покоління F-22 Raptor.

За прийняття бюджету проголосували 400 конгресменів, проти - 30. 21 липня, аналогічне рішення ухвалив Сенат США.

Незадовго до того, як сенатори і конгресмени проголосували за військовий бюджет, Барак Обама пригрозив накласти на законопроект вето, якщо в ньому буде стаття витрат на закупівлю F-22 Raptor. Білий дім також виступав проти ряду інших витрат, які у версії законопроекту, схваленого Палатою представників, залишилися.

Приміром, у бюджеті передбачено фінансування в розмірі 485 мільйонів доларів на виробництво нового президентського гелікоптера VH-71, а також 560 мільйонів доларів на розробку нового двигуна для винищувача-бомбардувальника F-35. Як зазначає The Washington Post, у проекті збереглися і статті, проти яких виступав Пентагон, у тому числі витрати на закупівлю додаткових транспортників C-17 і винищувачів-бомбардувальників F-18.

Нагадаємо, в квітні голова Пентагону Роберт Гейтс запропонував призупинити виробництво винищувачів п'ятого покоління F-22 Raptor, що є найсучаснішими і найдорожчими у складі ВПС США, оскільки необхідність у надлишковому виробництві таких літаків, окрім вже схвалених 187 штук, відсутня.

Собівартість одного F-22 Raptor складає близько 140 мільйонів доларів. Спочатку планувалося виробництво до 750 таких винищувачів, однак потім у Пентагоні стали говорити про закупівлю 240-250 бойових машин. Законодавчо експорт F-22 Raptor в інші країни знаходиться під забороною, однак через загрозу повної зупинки їхнього виробництва, США може продати серію таких літаків Ізраїлю.

Читайте також:

США припинили виробництво винищувача п'ятого покоління F-22 Raptor

Хакери викрали креслення суперсекретного американського винищувача

Американці погрожують судом ВПС США

Під час навчань з Росією розбився китайський винищувач

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: