США відмовилися відкривати нові бази в Центральній Азії

США будуватиме у Киргизії і Таджикістані навчально-тренувальні центри, в яких будуть підвищувати свою майстерність представники силових структур цмх країн.

США не мають наміру відкривати військову базу в Киргизії і де-небудь у Центральній Азії.

Про це заявила 11 серпня посол США в Бішкеку Татіана Гфеллер.

"США не мають наміру відкривати військову базу для американських військовослужбовців ні в Киргизії, ні в будь-якому іншому місці Центральної Азії", - цитує американського дипломата агентство 24.кg.

При цьому, за її словами, представники уряду США ведуть переговори з киргизькою владою про будівництво навчально-тренувального центру, в якому будуть підвищувати свою майстерність представники силових структур Киргизії. "Наголошую, що навчально-тренувальний центр призначений для співробітників з Киргизії, а не США", - запевнила Гфеллер.

Аналогічний центр США планує побудувати і в Таджикистані, в містечку Каратаг, що в 40 км на захід від Душанбе. За інформацією американського посольства в Душанбе, об'єкт проектної вартістю в 10 млн. доларів, планується здати в експлуатацію вже до середини майбутнього року.

Нагадаємо, в минулому році колишня влада Киргизії заявила про намір закрити американську авіабазу Манас, проте переглянула своє рішення після того, як Вашингтон погодився потроїти плату за її використання - до 60 млн доларів на рік. Нове керівництво країни на чолі з Розою Отунбаєвою погодилося ще на рік продовжити договір про оренду бази Манас.

Читайте також:

США планують створити у Киргизії ще одну військову базу

Киргизія пригрозила вигнати американських військових через сина Бакієва

Нова киргизька влада не виправдала сподівання Москви щодо натівської бази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: