США відновили використання авіабази в Киргизії

Польоти літаків США з авіабази "Манас" в Киргизії до Афганістану відновлено. США вважають, що ситуація в країні вже не така критична.

Військово-повітряні сили США відновили польоти з авіабази "Манас" в Киргизії, раніше припинені через заворушення, що відбуваються в країні.

Про це 9 квітня повідомили представники американського Центрального командування.

Нагадаємо, про те, що використання бази в Манасі буде тимчасово призупинено, американська сторона повідомила 8 квітня, після того, як в ході збройного перевороту територія бази перейшла під контроль опозиції.

-Переворот у Киргизії

Того ж дня глава тимчасового уряду Киргизії Роза Отунбаєва запевнила Вашингтон, що, незважаючи на події в країні, база ВПС США буде збережена, і зі зміною влади в Бішкеку відносини двох країн не зміняться.

База "Манас" була створена в 2001 році і в даний час використовується США для підтримки військової операції в Афганістані. Через неї американська сторона здійснює транзит особового складу і бойової техніки, необхідних для забезпечення місії Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF).

Заворушення в Киргизії почалися 6 квітня 2010 року. Прихильники опозиції увірвалися в будівлю обласної адміністрації в Таласі і оголосили про обрання "альтернативного губернатора". 7 квітня безлади поширилися на Бішкек і ряд інших міст. Того ж дня уряд країни пішов у відставку і змінився тимчасовим кабінетом міністрів. За останніми даними, при зіткненнях загинули більше 70 людей, а більше тисячі людей було поранено.

Читайте також:

База ВПС США в Киргизії призупинила роботу

У Киргизії повалена влада: понад 74 убитих, 530 поранених

Новостворений уряд у Киргизії відмовився від переговорів з Бакієвим

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: