США відправили на Гаїті додаткові війська

Президент Венесуели Уго Чавес звинуватив США у спробі під виглядом надання допомоги провести "непомітну окупацію Гаїті".

Найближчим часом до зруйнованого землетрусом Гаїті на додаток до кількох тисяч солдатів і офіцерів армії США прибудуть більше двох тисяч американських морських піхотинців.

Пентагон оголосив про відправку військових на допомогу жертвам землетрусу. Солдати допомагають розподіляти гуманітарні вантажі та слідкувати за ситуацією в республіці, зокрема у столиці Порт-о-Пренс. Після стихійного лиха країна переживає сплеск насилля і мародерства. Навіть під час роздачі їжі виникають бійки, які іноді закінчуються вбивствами.

Якщо анархія піде далі, американським військам доведеться патрулювати вулиці, а їх рятувальна місія виглядатиме все більше як повномасштабна військова операція, вважають експерти.

Венесуельський президент Уго Чавес вже звинуватив США у спробі захопити Гаїті, скориставшись тяжким становищем країни. Чавес назвав солдатів, які прибули на Гаїті, "морпехами, озброєними так, ніби вони відправлялися на війну".

"Там не автоматів не вистачає, Бог мій, а лікарів, медикаментів, палива – ось що США слід було б зрозуміти. Таким чином, вони проводять непомітну окупацію Гаїті", - зазначив він.

Окрім Чавеса, "глибоку стурбованість" розгортанням корпусу американських військових на острові висловив президент Нікарагуа Даніель Ортега.

При цьому генсек ООН Пан Гі Мун повідомив, що рекомендуватиме Раді Безпеки на 3500 осіб збільшити чисельність поліції і сил безпеки для підтримки законності і порядку на Гаїті.

Люди прагнуть вибратися з Порт-о-Пренса, багато хто намагається отримати в'їзні візи в США. Близько 5 тисяч людей вишикувалися в чергу у американського посольства: вони сподіваються отримати візи, оскільки у них є родичі у великій гаїтянській спільноті в Сполучених Штатах.

Вертольоти військово-морських сил США скидають людям з повітря готові обіди і воду, проте цієї допомоги на всіх не вистачає. Чи не найбільшою цінністю в місті стала зубна паста: люди мажуть нею під носом, щоб відбити трупний запах.

Надій на порятунок живих все менше, проте їх пошуками займаються 43 спеціальних групи чисельністю 1700 осіб. За останні декілька днів живими з-під руїн витягнули більше 70 людей. Не менше 70 тисяч загиблих вже поховали у братських могилах, загальна кількість жертв землетрусу приблизно оцінюється у 100 – 200 тисяч людей.

Читайте також:

Гаїті буде відновлюватися 10 років

На Гаїті у братських могилах поховали 70 тисяч жертв землетрусу

Жителі Гаїті заблокували дороги трупами, протестуючи проти затримки допомоги

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

ВідеоНа Гаїті не вистачає чистої води і медикаментів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: