США вдвічі збільшують військовий контингент у Афганістані

Барак Обама найближчим часом відправить до Афганістану ще 17 тисяч солдатів.

Президент США Барак Обама вирішив збільшити кількість американських військ в Афганістані. Білий дім повідомив, що найближчими місяцями відправить туди ще 17 тисяч військових: одну бригаду армії США, а також морських піхотинців і допоміжні підрозділи.

Президент мотивує це "невідкладною потребою в підвищенні безпеки". За словами Обами, додаткові війська необхідні "для стабілізації обстановки в Афганістані, що погіршується".

Це перше рішення Обами, ухвалене в рамках перегляду стратегії США в Афганістані.

Спочатку ці сили планувалися до відправки до Іраку. Але, як заявляв Обама, тепер військові зусилля США будуть спрямовані більшою мірою на Афганістан, ніж на Ірак.

Агентство Рейтер передає слова високопоставленого чиновника Білого дому, на думку якого скорочення американського військового угрупування в Іраку буде оголошено найближчими тижнями.

Представники міністерства оборони кажуть, що військові мають прибути до Афганістану до настання теплої погоди, коли очікується посилення активності бойовиків.

Наразі у складі коаліційних військ в Афганістані служать 14 тисяч американських солдатів. Ще 19 тисяч знаходяться в країні під прямим командуванням США.

Раніше в Пентагоні закликали відправити для боротьби з бойовиками 30 тисяч військовослужбовців.

Читайте також:

Обама підписав антикризовий план
Росія буде перевозити вантажі НАТО до Афганістану
Терористи прорвалися до МВС Афганістану: є загиблі та поранені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: