США відправляють до Арктики експедицію

17 серпня до Арктики відправиться експедиція США, яка досліджує фрагмент морського дна в районі північної частини Чукотського плато.

17 серпня до Арктики відправиться експедиція США, яка досліджує фрагмент морського дна в районі північної частини Чукотського плато. Головною метою експедиції є аналіз будови дна і можливості включити цей регіон у континентальний шельф США, повідомляється в прес-релізі Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).

Арктика
Арктика. (Фото: www.smh.com.au)
В п'ятницю, 17 серпня, члени експедиції зійдуть на борт важкого криголама берегової охорони Healy. Подорож продовжиться чотири тижні і буде присвячене дослідженню морського дна біля північної частини Чукотського плато, недалеко від хребта Менделєєва. На підставі даних про будову дна буде зроблено висновок про можливість включити цей регіон у континентальний шельф США, передає "Корреспондент".

Крім того, експедиція збере дані про придонні процеси, житла риб, а також про клімат, водні та повітряні течії Арктики. Healy обладнаний всіма необхідними приладами, з яких найважливішим для картографічного дослідження є багатопроменевий ехолокатор.

Один з наукових керівників експедиції Ларрі Майєр запевняє, що експедиція не є відповіддю на недавню російську експедицію, що встановила прапор на Північному полюсі. "Це плавання було заплановане три роки тому, ми проводили такі дослідження і раніше, це частина довготривалої програми", - говорить Майєр.

Проте, Америка явно включається в суперництво за арктичні території, в якому вже активно беруть участь Росія, Данія, Канада і до якого може приєднатися Норвегія. Нагадаємо, що згідно Конвенції ООН по морському праву від 1982 року, країна має суверенне право на розвідку і розробку корисних копалин на своєму континентальному шельфі.

Кордон шельфу або знаходиться на відстані 200 морських миль від територіального моря країни, або визнається співпадаючим із зовнішньою підводною околицею материка.

Таким чином, всім "арктичним державам" вигідно довести, що зовнішня підводна околиця їх материка лежить якнайдалі. Саме цю мету переслідували і дві недавні російські експедиції. На даний момент, проте, США поки не можуть пред'являти ніяких претензій на північні території, тому що вони не ратифікували Конвенцію по морському праву. NOAA закликає Сенат якнайскоріше зробити цей крок.

Але навіть довівши це, згідно з Конвенцією ООН по морському праву від 1982 року, тільки через 10 років після подачі відповідної заявки країна зможе отримати право на розробку шельфу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: