США відправляють морпехів до Австралії, щоб контролювати Тихоокеанський регіон

США відправляють морпехів до Австралії, щоб контролювати Тихоокеанський регіон

Американський солдат

США та Австралія домовилися про розширення військової співпраці, щоб протистояти Китаю. В порту Дарвін з'явиться американська база.

Президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Австралії Джулія Гіллард оприлюднили плани щодо збільшення військової присутності США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Американські морські піхотинці з'являться в австралійському порту Дарвін.

"Своїм візитом (в Астралію – прим. ред.) я заявляю про те, що США активізує свою діяльність в усьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", - заявив Барак Обама на прес-конференції в Канберрі.

Як повідомила Гіллард, розгортання кампанії почнеться в 2012 році з 200-250 морських піхотинців, поступово їхня кількість досягне 2,5 тисяч.

Американські війська в Дарвіні, який розташований всього в 820 кілометрах від Індонезії, зможуть швидко відреагувати на будь-які події в південно-східній Азії, які вимагатимуть втручання.

Як відомо, США і невеликі азіатські держави стурбовані тим, що Китай висуває територіальні претензії на острови в Південно-Китайському морі. Вашингтон вважає цей район стратегічно важливим, тому що через нього в США щорічно проходять торгові судна, вартість вантажів яких становить близько 1,2 млрд доларів.

Нова угода про розширення військової співпраці між США та Австралією також передбачає збільшення кількості американських літаків, які будуть розміщені на австралійських базах на півночі країни, і проведення спільних військових навчань.

Тим часом, на думку спостерігачів, Пекін може розцінити дії США як ще один доказ того, що Вашингтон оточує Китай своїми військовими базами - спочатку в Японії і Кореї, а тепер і в Австралії.

Відносини Австралії і Китаю при цьому суперечливі. Пекін є найбільшим торговим партнером Австралії, проте зростаюча військова міць Китаю розцінюється як загроза, принаймні в майбутньому.

Читайте також:

Президент Болівії: США скоро стануть колонією Китаю

За сім років громадянство США отримали більше 260 тисяч китайців

США занепокоїлися розвитком китайської армії

Обамі набридло, що Китай постійно обкрадає США

Повʼязані теми:

Наступна публікація