США вимагають від Москви поважати права людей у Криму і відновити мовлення закритих ЗМІ

Дата публікації
США вимагають від Москви поважати права людей у Криму і відновити мовлення закритих ЗМІ

США підтримали кримських татар / ДСНС

Вашингтон вважає Крим частиною України.

США засудили рішення окупаційної влади Криму про закриття кримськотатарського телеканалу ATR.

Про це йдеться у заяві Державного департаменту США.

В оприлюдненому документі повідомляється, що ATR був останньою незалежною телевізійною станцією, яка обслуговувала кримськотатарське населення півострова. "Ми рішуче засуджуємо закриття російською окупаційною владою багатьох великих засобів масової інформації кримських татар, в тому числі ATR ТБ - останньої незалежної телевізійної станції, яка обслуговує кримськотатарське населення Криму, а також інформаційного агентства QHA, газети Avdet, радіостанції Мейдан FM і деяких інших", - наголошують у Держдепартаменті.

У Вашингтоні переконані, що окупанти своїми діями підривають свободу слова в Криму, "змушуючи замовкнути кримськотатарське населення та інших осіб, які виступають проти російської окупації".

"Татари були обрані і піддані дискримінації, залякуванню і переслідуванню, в тому числі рейдами житловими будинками, політичними організаціями і місцями поклоніння", - зазначено у заяві.

У Державному департаменті також наголошують, що корінне населення півострову заслуговує на краще. Таким чином, США засуджують нездатність Росії поважати права людей, які залишаються в Криму, зневагу до свободи ЗМІ, і закликають до негайного відновлення всіх ЗМІ, які були закриті. "Крим залишається невід'ємною частиною України, і Сполучені Штати як і раніше виступають за суверенітет і територіальну цілісність України", - констатували у Вашингтоні.

Зазначимо, що 2 квітня на територію окупованого Криму розпочало мовлення українське радіо, в ефірі якого можна почути програми кримськотатарською і російською мовами.

Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR припинив мовлення

Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR припинив мовлення
Наступна публікація