США вирішили вступити в антиізраїльський "Альянс цивілізацій"

"Альянс цивілізацій" був створений в 2005 році. Головним завданням організації, що діє під егідою ООН, було оголошено налагодження діалогу між цивілізаціями.

Адміністрація Білого дому ухвалила рішення про вступ США в міжнародну організацію "Альянс цивілізацій", відому своєю критикою як ізраїльського, так і американського урядів. Про це 14 травня повідомляє The Jerusalem Post.

За інформацією видання, офіційно США оголосять про свій вступ до цієї організації до кінця тижня. За інформацією джерела в адміністрації Барака Обами, Ізраїлю не слід сприймати цю дію як спрямоване проти себе, однак воно, безсумнівно, є приводом переосмислити деякі питання двостороннього співробітництва.

"Альянс цивілізацій" був створений в 2005 році з ініціативи прем'єр-міністра Іспанії Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро. Головним завданням організації, що діє під егідою ООН, було оголошено налагодження діалогу між цивілізаціями, особливо, між західною та ісламською. Альянс також ставить своєю метою боротьбу з екстремізмом і "ексклюзівізмом" - проголошенням себе єдиним носієм істини.

Організація неодноразово виступала з критикою дій адміністрації колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого й ізраїльського керівництва, заявляючи, що проведена ними зовнішня політика веде до зростання напруженості між представниками різних цивілізацій. У зв'язку з цим Буш-молодший бойкотував всі засідання альянсу.

Новий президент США Барак Обама, на відміну від свого попередника, розпочав співпрацю з альянсом, направляючи на його засідання делегації в статусі спостерігачів.

Як відзначає видання, рішення Обами продовжує взятий ним курс на зближення з мусульманськими країнами, а також похолодання у відносинах Вашингтона та Єрусалиму.

Головною проблемою, що встала між союзниками, є питання про зведення ізраїльтянами поселень на західному березі річки Йордан, а також у Східному Єрусалимі. Незважаючи на численні спроби, країнам до сих пір не вдалося домовитися про заморожування будівництва. Це, у свою чергу, робить неможливим початок повноцінних прямих переговорів між ізраїльським і палестинським керівництвом.

Читайте також:

Російські прикордонники в аеропорту принизили президента Ізраїлю

Ліга арабських держав підтримала переговори між Ізраїлем і Палестиною

В Ізраїлі випадково розсекретили імена співробітників спецслужб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: