США вирішили знищити найпотужнішу зброю

У розпорядженні Міністерства оборони США знаходиться 50 бомб В-53, які Пентагон має намір утилізувати.

США приступили до утилізації своїх найпотужніших термоядерних бомб B-53.

Демонтаж бомб буде йти на підприємстві Pantex поблизу Амарілло (штат Техас). Про це оголосило Національне управління ядерної безпеки (НУЯБ) при Міністерстві енергетики США.

Як зазначили в Управлінні, прийняте рішення відповідає заявленій президентом Бараком Обамою меті "скорочення кількості ядерних озброєнь і їх ролі у стратегії забезпечення національної безпеки США".

Яка кількість бомб B-53 підлягає ліквідації, не уточнюється. За даними незалежних американських експертів, у розпорядженні Міністерства оборони США знаходиться 50 таких бомб.

Потужність B-53 - 9 мегатонн. Бомби виготовлялися в період з 1962 по червень 1965 року і встановлювалися на стратегічних бомбардувальниках B-52.

Основне призначення У-53 полягала у знищенні добре укріплених підземних бункерів радянського керівництва в разі війни. Під час вибуху ударна хвиля знищує абсолютно всі будівлі в радіусі 6 км, призводить до великих руйнувань в радіусі 15 км.

Пентагон ухвалив рішення вивести B-53 з бойового складу в 1980-х роках - частина ліквідувати, а частину залишити в якості резервних ядерних зарядів. З озброєння B-53 була знята, за свідченням НУЯБ, в 1997 році.

Нагадаємо, в травні вперше з 1961 року Пентагон розкрив дані про ядерний арсенал США, згідно з якими Штати мають 5113 ядерними боєзарядами.

Раніше, у квітні президенти Росії і США підписали новий російсько-американський договір про стратегічні наступальні озброєння (СНО -3), який передбачає скорочення протягом семи років ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, а кількість носіїв - до 800.

Читайте також:

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Німеччина віддасть США всі ядерні бомбардувальники

Ахмадінежад запропонував дружбу США

Росія має вдвічі потужніший ядерний арсенал за США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: