США вирішили знищити ядерні "Томагавки"

На виконання програми Барака Обами американці - поки що неофіційно - ухвалили рішення про знищення ракет морського базування з ядерними боєголовками.

Вашингтон ухвалив рішення про ліквідацію "Томагавків" з ядерними боєголовками. Про це представники США поки що на неофіційному рівні повідомили уряду Японії, яка є однієї з країн, що найбільш зацікавлені у збереженні цих ракет.

Ліквідація "Томагавків" має відбутися відповідно до стратегічного завдання адміністрації президента США Барака Обами про рух до світу без ядерної зброї.

Хоча Обама підкреслював, що розуміє недосяжність цієї мети в найближчому майбутньому, заходи в цьому напрямку все ж таки необхідні.

Представники США запевнили Японію, що знищення "Томагавків" не послабить можливості для ядерної оборони і захисту союзників, пише Kyodo News.

Втім, в Японії не всі в цьому впевнені - минулого року Ліберально-демократична партія Японії, яка перебувала тоді при владі, закликала США зберегти підводні ракети, вказуючи на особливості тихоокеанського регіону і необхідність коректування ядерної доктрини відповідно до них.

Ядерні "Томагавки" посідали важливе місце в доктрині ядерної оборони США, особливо в Тихоокеанському регіоні, де одним із стратегічних завдань був захист Японії від можливого нападу КНДР, Китаю і СРСР.

Корабельна ракета морського базування "Томагавк" була взята на озброєння в 1970-ті роки, в період холодної війни. Існує декілька модифікацій цих ракет, серед них – і з ядерними боєголовками, про які зараз і йдеться. Ракета призначена для базування на підводних човнах, різні моделі можуть вражати цілі на дистанціях середньої і малої дальності. Завдяки невеликій висоті польоту вона може залишатися непоміченою на радарах.

У 1970-ті роки морські ракети з ядерними боєголовками, які базувалися на підводних човнах, набули великої популярності як у США, так і у СРСР, через їх мобільність. Проте після ухвалення угоди про ліквідацію ракет малої і середньої дальності їхня кількість значно скоротилася.

Розміщені на Тихоокеанському флоті ракети були демонтовані і відправлені на зберігання в США, хоча, теоретично, їх можна було знову повернути за необхідності.

Читайте також:

Ізраїль взяв на озброєння новітні безпілотники, здатні розбомбити Іран

Американці вперше збили балістичну ракету лазером

Весь персонал сховища ядерних боєголовок у США відлучили від роботи

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: