США висилають українського посібника нацистів

Суд Чикаго вирішив депортувати мігранта з України за ліквідацію гетто Львова.

Суд Чикаго ухвалив рішення про депортацію до України 87-річного Осипа Фіріщака, позбавленого в 2005 році громадянства США за те, що під час Другої світової війни він був причетний до ліквідації нацистами єврейського гетто у Львові, передає агентство Associated Press із посиланням на офіційні джерела.

Львівське гетто (Фото: mankurty.com)
Фіріщак відіграв центральну роль у вбивстві більше 100 тисяч єврейських чоловіків, жінок і дітей (Фото: mankurty.com)
Як наголошується в рішенні суду, Фіріщак був в українській допоміжній поліції, що співробітничала з нацистами, і був у перших рядах тих, хто на практиці застосовував до львівських євреїв методи Гітлера.

На суді Фіріщак, що мігрував до США в 1949 році та влаштувався в Чикаго, заперечував причетність до діяльності української допоміжної поліції та нацистів. За його твердженням, під час Другої світової війни він був бездомним і шукав у Львові роботу.

Львівське гетто (Фото: mankurty.com)
Фіріщак відіграв центральну роль у вбивстві більше 100 тисяч єврейських чоловіків, жінок і дітей (Фото: mankurty.com)
У заяві Управління спеціальних розслідувань ідеться, що Фіріщак "відіграв центральну роль у вбивстві більше 100 тисяч єврейських чоловіків, жінок і дітей". Крім того, вихідцю з України ставиться у вину приховування від міграційної служби факту своєї причетності до української допоміжної поліції в 1949 році.

За словами представниці міністерства юстиції США Жаклін Леш, у разі незгоди з ухвалою суду Фіріщак може подати апеляцію до 10 грудня. Інакше він буде висланий до України протягом найближчих кількох тижнів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: