США висунули ультиматум Росії. У Москви є 60 діб, аби повернутись до виконання договору про ліквідацію ракет

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Інакше США вийде з договору.

США вийдуть з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, якщо Росія протягом 60 днів не повернеться до його виконання.

Про це заявив у вівторок держсекретар США Майкл Помпео за підсумками зустрічі міністрів оборони НАТО, передає АР.

"Ми або ховаємо голову в пісок, або ухвалюємо рішення, керуючись здоровим глуздом", - наголосив він. Водночас він не висловив великих сподівань на те, що Росія повернеться до виконання своїх забов'язань. Помпео зазначив, що Вашингтон буде радий, якщо РФ змінить поведінку, проте не бачить зараз ніяких ознак цього.

Він додав, що порушення Росією "знакового" договору неможливо розглядати окремо від постійного баззаконня з її сторони на світовій арені.

Своєю чергою НАТО звинуватило Росію в порушенні договору про ракети малої і середньої дальності та підтримало заяву США.

Трамп раніше вже оголошував про розрив договору з Росією щодо ліквідації ракет. На думку Вашингтона, заяви президента РФ Володимира Путіна про розробки новітніх ракетно-ядерних систем свідчать про порушення Росією договору про скорочення ракет середньої та малої дальності . Деякі оголошені Путіним розробки стали новою інформацією для американської сторони, за іншими велося спостереження протягом певного часу.

Своєю чергою Путін погрожував США кроками у відповідь на вихід з договору і не впустив можливості похизуватися гіперзвуковою зброєю.

Відео Договір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

Під час зустрічі господар Кремля запитав, чи не з’їв орлан, зображений на американському гербі, гілку з оливками, що символізують миролюбну політику. Болтон відповів, що сам до Москви приїхав без оливкової гілки. Зустріч відбулася на тлі погроз Вашингтона розірвати спільний договір про ліквідацію ракет середнього і меншого радіусу дії.

Договір про ліквідацію ракет та символ миру: про що говорили Путін і Джон Болтон

Залиште свій коментар

Вибір редакції