Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США висунули нові звинувачення проти засновника WikiLeaks

Нині Ассандж перебуває в британській в'язниці.

США висунули 17 нових звинувачень засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, який нині відбуває в британській в’язниці термін у 50 тижнів за порушення умов звільнення під заставу.

Нові звинувачення, зокрема, стосуються незаконної публікації секретних матеріалів - імен засекречених джерел, а також змови з екс-аналітиком армії Челсі Меннінг у доступі до секретної інформації. Про це передає "Радіо Свобода".

До цього США збиралися судити Ассанжа тільки за змову з Меннінг для отримання доступу до комп’ютерної мережі Пентагону в рамках розголошення WikiLeaks секретної інформації щодо воєн в Афганістані й Іраку.

Якщо Ассанжа екстрадують з Великої Британії до США, то йому загрожує більш суворе покарання.

Нагадаємо, 2012 року Ассанж сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, щоб уникнути видачі до Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. У квітні 2019 року еквадорська влада позбавила Ассанжа притулку і видала британській владі.

Нині він відбуває в британській в’язниці термін у 50 тижнів за порушення умов звільнення під заставу. Крім того, суд розглядає справу про його екстрадицію до США, де його звинувачують у незаконному доступі до секретної інформації. Про намір вимагати видачі Ассанжа також заявила Швеція.

Ассанж завжди заявляв, що побоюється саме екстрадиції до США, де, за його словами, йому можуть висунути більш серйозні звинувачення.

У WikiLeaks вважають відновлення справи в Швеції результатом "політичного тиску".

ВідеоЕквадор звинувачує засновника WikiLeaks в порушенні умов притулку в амбасаді Лондона

Минулого тижня арештували Джуліана Ассанжа після 7 років переховування в еквадорському посольстві. Ассанж користувався забороненим обладнанням, ображав охоронців, блокував камери відеонагляду й без дозволу брав документи дипломатів. Шведська Феміда засновника WikiLeaks звинувачує у зґвалтуванні двох жінок. Сполучені штати - у викраденні секретних урядових документів та розголошенні державних таємниць.  

Еквадор звинувачує засновника WikiLeaks в порушенні умов притулку в амбасаді Лондона

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції