США визнали лівійських повстанців законною владою Лівії

Вашингтон більше не вважає режим Муаммара Каддафі законним і вимагає від'їзду лідера джамахірії з Лівії.

США стали черговою країною, що визнала повстанську Національну перехідну раду (НПР) єдиною законною владою Лівії. Відповідну заяву на зустрічі міжнародної контактної групи в Стамбулі зробила держсекретар США Гілларі Клінтон.

За її словами, Вашингтон більше не вважає режим Муаммара Каддафі законним і вимагає від'їзду лідера джамахірії з Лівії.

Одночасно з цим понад 30 країн та міжнародних організацій, що входять в контактну групу, також заявили про те, що більше не визнають підконтрольний Каддафі уряд законним і оголосили, що для них відтепер лише НПР є легітимним представником лівійського народу.

У спільній заяві групи також сказано, що умовою встановлення в Лівії миру є від'їзд Муаммара Каддафі і членів його сім'ї в іншу країну.

Таким чином, для країн, що підписали цей документ, повстанці перетворилися на законну владу, а Муаммар Каддафі та вірні йому війська - в незаконні збройні формування, які узурпували владу на частини території Лівії.

Раніше в індивідуальному порядку легітимність НПР визнали Італія, Іспанія, Франція, Катар, Кувейт, Туреччина, Швейцарія та ряд інших країн. Росія назвала повстанський уряд "законним партнером по переговорах", але формально їх владу не визнала.

Про реакцію Каддафі та його представників на заяви США та учасників контактної групи поки нічого не відомо.

Читайте також:

Каддафі назвав Саркозі "душевнохворим"

Лівійські повстанці готують до бою 7-річних хлопчиків

Розвідка США заявила, що у Каддафі закінчується іжа і пальне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: