США визнали окупацію Росією Абхазії і Південної Осетії

Документ повинен нагадати Москві, що вона так і не виконала низку зобов'язань угоди про припинення вогню, зокрема не допустила повернення грузинських біженців.

Сенат США прийняв резолюцію, яка підтверджує факт окупації Росією Абхазії і Південної Осетії.

Документ приурочений до третьої річниці початку російсько-грузинської війни. Один з його розробників сенатор Джейн Шахін заявив, що документ повинен нагадати Москві, що вона так і не виконала низку зобов'язань угоди про припинення вогню, зокрема не допустила повернення грузинських біженців.

МЗС Грузії позитивно розцінило прийняту сенатом США резолюцію.

"Резолюція підтримує територіальну цілісність Грузії і визнає Абхазію і Південну Осетію окупованими Росією грузинськими регіонами", - йдеться в заяві МЗС Грузії, поширеному в суботу в Тбілісі.

Коментуючи журналістам прийняту сенатом резолюцію, посол Грузії в США Темур Якобашвілі заявив, що в одноголосно прийнятому документі наголошується про необхідність виконання Росією угоди від 12 серпня 2008 року про виведення військ з Абхазії і Південної Осетії.

"У резолюції підкреслено, що мова йде про конфлікти не на території Грузії, а про один конфлікт - між Росією і Грузією", - сказав Якобашвілі.

Він вважає, що прийнята сенатом США резолюція на підтримку Грузії створить "серйозну базу для цілого ряду дій у майбутньому".

Читайте також:

Грузія запропонувала Росії почати переговори з питань, що стосуються війни 2008 року

Грузія звинуватила Росію у черговій спробі організувати теракт

Міжнародний суд відмовився розглядати позов Грузії до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: